Nové FeelEco Tablety do umývačky riadu

Český výrobca ekologicky šetrných produktov FeelEco rozširuje svoj sortiment a prináša novinku – nové Tablety do umývačky All in One, ktoré šetria prírodu, energiu a tiež až 60 % vody v porovnaní s ručným umývaním. Zloženie je maximálne ohľaduplné ako k životnému prostrediu, tak aj k ľudskému zdraviu. Nové tablety nahradia existujúci prášok do umývačky. FeelEco tablety sú balené v špeciálnej vodorozpustnej fólii, nie je teda potrebné ich rozbaľovať a tým minimalizujú zbytočný odpad. Zloženie tabliet je výnimočné aj tým, že neobsahuje žiadnu parfumáciu, ktorá často zanecháva nepríjemnú arómu – umytý riad má len zdravú vôňu čistoty, ktorá vám umožní si jedlo a pitie naplno vychutnať.

Umývanie v umývačke je v Čechách aj na Slovensku stále rozšírenejšie. Dokazujú to dáta z výskumu, ktoré uvádzajú, že v roku 2022 umývačku vlastnilov Českéj rep. takmer 52 % domácností a jej obľuba stále narastá. Dôvodom je pritom nielen pohodlie, ktoré umývačka prináša, ale aj ekologické a ekonomické aspekty. Umývanie v umývačke je totiž oproti ručnému umývaniu o poznanie úspornejšie, čo sa týka spotreby energií a vody. „Ak by sme porovnali umývanie riadu v umývačke a pod tečúcou vodou, umývačka ušetrí až 60 % vody podľa spôsobu, akým k ručnému umývaniu pristupujeme,“ vysvetľuje Radek Marták, riaditeľ výskumu a vývoja značky FeelEco.

Značka FeelEco, ktorej poslaním je vyvíjať a vyrábať ekologicky šetrné produkty, sa rozhodla na trh priniesť novinku, aby uspokojila dopyt svojich zákazníkov. „Naším cieľom bolo ponúknuť zákazníkom produkt, ktorý je nielen ľahko biologicky rozložiteľný a tým šetrný k prírode, ale ktorý je zároveň naozaj účinný, a to aj pri ekologických programoch na 50 °C,“ uvádza Radek Marták

Tablety-do-mycky

Vďaka špeciálnemu zloženiu majú tablety silný účinok, a preto nie je potrebné predmývať ani silne znečistený riad. Ušetríte tak nielen vodu, ale aj energiu. „Základ receptúry tvorí ekologicky nezávadný perkarbonát sodný a sóda. Zloženie produktu je doplnené citrátom sodným, aktívnymi látkami z rastlinných olejov a vysokým obsahom enzýmov, ktoré spoločne so špeciálnymi zmäkčujúcimi zložkami veľmi dobre umyjú aj zaschnuté a odolné potraviny,“ upresňuje Radek Marták.

Tablety budú bez parfumácie

Ak ste tiež niekedy zažili situáciu, kedy bol riad nepríjemne cítiť po umývacom prostriedku, potom vás milo prekvapí fakt, že v zložení FeelEco tabliet nie sú použité žiadne parfumácie, takže riad po umývaní a následne pri jedle a pití nemá nepríjemnú vôňu. Tablety tiež neobsahujú fosfonáty a konzervanty, takže sú zároveň šetrné aj k zdraviu. Ďalší benefit potom predstavuje fólia, v ktorej sú tablety zabalené. Je vodorozpustná, takže nie je potrebné pred umývaním každú tabletu vyťahovať z obalu, nedochádza tak k vytváraniu ďalšieho odpadu a súčasne pri umývaní nedochádza k uvoľňovaniu mikroplastov do vody. Fólia tabletu tiež dobre chráni pri manipulácii.

FeelEco – nové tablety do umývačky ALL-IN-ONE      

 • bez parfumov = nezanecháva nepríjemný zápach na riad
 • čistý a lesklý riad už od prvého umývania
 • bez predumývania = úspora vody a energie
 • vysoko účinné už od 50 °C
 • vhodné pre EKO programy
 • tableta v rozpustnej fólii, bez vybaľovania
 • odstráni mastnotu, zaschnuté vajíčka, mäso, omáčky, víno, čaj či kávu
 • bez konzervantov a fosfonátov
 • ľahko biologicky odbúrateľné
 • vhodné pre čističky odpadových vôd
 • plne recyklovateľný kartónový obal