Často kladené otázky

Nejčastější otázky a odpovědi O PRODUKTOCH FeelEco

 1. Normálne vs. antibakteriálne mydlo
 2. Sú ekologicky šetrné prostriedky FeelEco aj dezinfekčné?
 3. Čo znamená, že sú FeelEco produkty bez nebezpečných konzervantov MIT? Kvôli čomu presne sú tieto konzervanty nebezpečné?
 4. Ako sú produkty FeelEco konzervované, aby sa nekazili?
 5. V čom je iná FeelEco soľ do umývačky? Je to predsa len soľ alebo je v niečom iná?
 6. Sú produkty FeelEco biologicky rozložiteľné?
 7. Sú obaly FeelEco produktov plne recyklovateľné a do akého odpadu patria? Je nejako nutné oddeľovať etikety kvôli skutočne dôslednému triedeniu odpadu?
 8. Sú výrobky značky FeelEco vegan?
 9. Je možné umývať FeelEco na riad i ovocie na zeleninu pod tečúcou vodou? Aké je správne dávkovanie a postup?
 10. Môžem používať prípravky FeelEco, ak mám čistiareň odpadových vôd?
 11. Sú Vaše prostriedky vhodné pre alergikov - máte nejaké pozitívne reakcie?
 12. Čo znamenajú tie červené symboly na obale?
 13. V poslednej dobe sa veľa hovorí o stáčanej drogérii a bezobalovom predaji. Ponúka FeelEco stáčanú drogériu?
 14. FeelEco produkty voňajú veľmi jemne. Z čoho sú vône alebo parfumy vo FeelEco produktoch zložené?
 15. Čo je Benzoan Sodný v zložení vašich produktov? Neznie to príliš eko.
 16. Používate pri výrobe FeelEco produktov palmový olej?
 17. Pri akej teplote môžem prať s FeelEco pracím gélom? Detská bielizeň sa kvôli baktériám odporúča prať pri teplote 60 °C.

 

Každodenná hygiena rúk

Normálne vs. antibakteriálne mydlo

Odpoveď:

Výber vhodného mydla, v dobe nutnosti zvýšenej hygieny, je veľmi dôležity, obzvlášť ak máte citlivejšiu pokožku alebo ste náchylnejší na alergie. Podľa štúdie amerického Centra kontroly a prevencie chorôb sa ukázalo, že mydlá obsahujúce antibakteriálne zložky v porovnaní s normálnymi mydlami nemajú žiadny prínos pre zdravie. Nevhodné zloženie mydla môže okrem toho oslabiť Vašu pokožku prílišným vysušením a namáhaním, prípadne spôsobiť dermatologické problémy. Prečítajte si viac v našom článku.

 

Úklid S ekologicky šetrnými prostředky a používání dezinfekce.

Sú ekologicky šetrné prostriedky FeelEco aj dezinfekčné?

Odpoveď:

FeelEco produkty obsahujú účinné látky, ktoré sú vhodné na každodenné upratovanie. Nie sú určené na dezinfekciu. Je to ale podobné ako s umývaním rúk, tie je taktiež veľmi dôležité najprv umyť kvalitným mydlom a prípadne až po tomto umytí použiť dezinfekciu. Použitie iba samotnej dezinfekcie má zmysel v situácii, keď nemáte možnosť si umyť ruky. Aj pre upratovanie platí, že je nutné najprv odstrániť mastnotu a nečistoty a následne na vyčistený povrch aplikovať dezinfekčný prostriedok, ktorý ale samotné upratovanie plne nenahradí. Dezinfekcia je samozrejme v súčasnej dobe určite vhodná na miestach, ktorých sa často dotýkame ako ochranný prostriedok v extrémnej situácii. Na bežné upratovanie sú ale naše čističe dostatočne účinné, šetrné k vášmu zdraviu a prírode a nemali by ich nahradiť iba dezinfekčné prostriedky.

 

Nebezpečné konzervanty MIT

Čo znamená, že sú FeelEco produkty bez nebezpečných konzervantov MIT? Kvôli čomu presne sú tieto konzervanty nebezpečné?

Odpoveď:

Sme radi, že sa pýtate, vo FeelEco produktoch konzervanty MIT nenájdete. Konzervant MIT, celým názvom methylisothiazolinone, je ale v čistiacich i kozmetických prostriedkoch veľmi rozšírený po celom svete. Mnoho vedeckých štúdií skúmalo jeho neškodnosť a výsledkom je, že používanie tohto konzervantu je v Európskej únii oficiálne povolené v kozmetických oplachových prípravkoch v koncentrácii 0,0015 %. V súčasnej dobe FeelEco nepoužíva MIT konzervant v žiadnom zo svojich produktov. To isté platí aj pre konzervant benzisothiazolinone. Zmeny zloženia našich produktov v oblasti konzervácie sme komunikovali v rámci našej kampane „Dá sa to aj bez nebezpečných konzervantov MIT“ už v roku 2019. Vzhľadom na postupný predaj starých šarží sa môžete v niektorých predajniach ešte stretnúť s pôvodným zložením produktov FeelEco. Dôležitým meradlom kvality produktov FeelEco je samozrejme aj ich trvanlivosť, a tak musíme predchádzať ich skazeniu. Pokiaľ by sa prostriedky skazili, bakteriálne alebo plesňové splodiny by mohli byť zdraviu nebezpečné. Preto do prírodných produktov FeelEco pridávame výhradne konzervant, ktorý zabraňuje skazeniu a zároveň je dostatočne jemný a vyhovuje i ekologickým certifikáciám.

 

Konzervácia

Ako sú produkty FeelEco konzervované, aby sa nekazili?

Odpoveď:

Produkty je nutné chrániť konzerváciou, aby sa neskazili. Aby sme boli pri konzervácii čo najšetrnejší, žiadny z našich produktov neobsahuje nebezpečné konzervanty MIT – methylisothiazolinone. Na konzerváciu, lepšie povedané, ochranu produktov, aby sa nekazili, používame konzervant Phenoxyethanol, ktorý sme po dôkladnom testovaní a výskume zvolili ako najšetrnejší z niekoľkých dôvodov. Je schválený na použitie v kozmetike, i pri obsahu 1 % je bezpečný pre pokožku, má široké spektrum účinnosti (baktérie, kvasinky, plesne), nachádza sa i v rastlinách (napr. zelený čaj alebo čakanka). Ďalej má veľmi nízky alergizujúci potenciál, nie je ekotoxický, nie je perzistentný ani biokumulatívny. Receptúry našich produktov sú neustále vyvíjané a naším cieľom je, aby produkty, ktoré ponúkame, spĺňali tieto 4 kritériá - zdravie, účinnosť, ekologické zloženie a cenová dostupnosť. Význam týchto jednotlivých vlastností vnímame u všetkých rovnako. Vo vývoji produktov sa snažíme ich jemnosť ku koži inšpirovať kozmetickými produktami. Vo FeelEco konzervujeme iba tekuté produkty s výnimkou produktov pre deti radu Baby. Tento rad má špeciálne vyvinuté zloženie tak, že niektoré zložky receptúry samy dokážu produkt konzervovať. Pre budúcnosť našich detí sme ale od začiatku naše produkty FeelEco vyvíjali a detská pokožka vyžaduje špeciálnu starostlivosť, ktorú tento rad produktov ponúka.

 

ZLOŽENIE - Soľ do umývačky

V čom je iná Feel Eco soľ do umývačky? Je to predsa len soľ alebo je v niečom iná?

Odpoveď:

Máte pravdu v tom, že sa jedná o čistú NaCl, ktorú obsahuje bežná kuchynská soľ. FeelEco Prírodná soľ do umývačky, ktorú ponúkame, je ale navyše proti bežnej kuchynskej soli očistená od fluóru, jódu a ďalších sprievodných látok, ktoré by poškodzovali zmäkčovač vody v umývačke.

 

ROZLOŽITEĽNOSŤ PRODUKTOV

Sú produkty FeelEco biologicky rozložiteľné?

Odpoveď:

Rozložiteľnosť produktov sa riadi obsahom zložiek, ktoré sú v zložení produktu použité. Rovnako ako máme vysoké nároky na suroviny pri pracích práškoch, máme vysoké nároky i napr. na telovú kozmetiku. Vyberáme také suroviny, ktoré sa rozkladajú i bez prítomnosti kyslíka, čo nie je bežná legislatívna požiadavka a pri kozmetike sa vlastne tento bod zvonku vôbec nerieši. Pri pracích práškoch je daný limit rozložiteľnosti s prístupom kyslíka, a to najmenej 60 % za 28 dní. Ideme omnoho ďalej, ako je zo zákona nutné.
Produkty sa teda rozložia najmenej zo 60 % za 28 dní s podmienkou prístupu vzduchu. Je to výsledok laboratórnych testov zložiek. V pôde, bez prístupu kyslíka ale môžu byť menej ideálne podmienky, ako napr. nižšia vlhkosť, horšie podmienky pre rast i život baktérií. Z toho teda vyplýva iný čas na rozloženie produktu, ktorý ale môže byť i kratší, avšak i dlhší. S istotou ale vieme, že k rozkladu a zužitkovaniu produktu bez zvyšku baktériami dôjde. A to ako na povrchu, tak i v pôde, kde je kyslíka minimum. Nebude dochádzať k hromadeniu. Vylievanie takej vody nie je vylúčené, produkt ako potrava baktériám poslúži. Biologickú rozložiteľnosť našich produktov máme nastavenú podľa EÚ Ecolabelu a jeho DID listom, kde je rozložiteľnosť uvedená.

 

OBALY - TRIEDENIE ODPADU

Sú obaly FeelEco produktov plne recyklovateľné a do akého odpadu patria? Je nejako nutné oddeľovať etikety kvôli skutočne dôslednému triedeniu odpadu?

Odpoveď:

Všetky obaly produktov FeelEco sú plne recyklovateľné, vrátane etikiet. Naše obaly teda nie je nutné pri triedení nejako ďalej rozdeľovať pre správne triedenie odpadu. Plastové obaly, vrátane etikety, patria do plastového obalu a kartónové obaly zase do papiera. V súčasnej dobe používame na balenie tekutých produktov FeelEco HDPE zdravotne neškodný plast a na balenie práškových produktov sme u všetkých produktov prešli na kartónové obaly, pri ktorých sme zjednotili i obsah tak, aby sme neprevážali zbytočný „vzduch“ v časti krabice. Téma spotreby plastov a spotreby všeobecne je pre nás vo FeelEco dôležitá. Ponúkame napr. veľké alebo tzv. refill balenia produktov na dopĺňanie menších balení alebo stáčaný predaj produktov FeelEco, ktorý je cestou k opakovanému použitiu obalov a zníženiu objemu odpadu všeobecne. Prestali sme do našich produktov pridávať plastové odmerky, ktoré predávame samostatne ako ďalšiu cestu k opakovanému použitiu týchto predtým dosť často jednorazových obalov. Veľmi intenzívne sledujeme novinky a trendy výrobcov obalov. Tam, kde je to možné, robíme zmeny a konkrétne kroky k zníženiu spotreby plastu a spotreby všeobecne. Dlhodobo sa tak tam, kde je to možné, snažíme znížiť uhlíkovú stopu, prispieť k jednoduchej recyklácii obalov a opakovanému použitiu, ktoré vnímame ako jednu z dôležitých ciest pre zdravú budúcnosť našich detí.

 

Testovanie na zvieratách

Sú výrobky značky FeelEco vegan?

Odpoveď:

Produkty FeelEco nikdy neboli, nie sú, ani nebudú testované na zvieratách. Je to jedna zo základných filozofií značky FeelEco, ktorú nikdy nezmeníme.
Existuje niekoľko certifikácií, ktoré zaručujú to, že produkty neboli testované na zvieratách, napr. Leaping Bunny, HCS/HHPS, Cruelty Free, CCF alebo Vegan, prípadne jeho americká obdoba Vegan certified. Vo FeelEco sme si pre naše produkty vybrali certifikáciu Vegan a prevažná väčšina našich produktov je značkou Vegan certifikovaná. Certifikáciu Vegan udeľuje britská nezisková organizácia Vegan Society a zaručuje, že produkty nie sú testované na zvieratách, pri ich výrobe nie sú použité zložky živočíšneho pôvodu a musia spĺňať štandardy Vegan Animal Free-Standards. Samozrejme to platí aj pre suroviny, ktoré používame na výrobu. Testovanie na zvieratách je navyše pre suroviny aj finálne výrobky niekoľko rokov všeobecne zakázané EÚ legislatívou a len vo veľmi výnimočných prípadoch testy povoľuje ECHA. Tieto výnimky sa nijako netýkajú „bežných“ surovín pre naše produkty, ale ide o zisťovanie vlastností nejakých úplne neznámych nových špeciálnych chemických látok.
Minimum produktov FeelEco certifikáciu Vegan nemá a uvádzame u nich iba ikonu zajačika s informáciou "Netestované na zvieratách". Všetky produkty vyvíjame interne, máme stabilných a overených dodávateľov surovín. Tí musia počas certifikácie dokladať detaily a pôvodu surovín a procesu výroby, aby mohla byť Vegan certifikácia dokončená. Máme teda dohľad na celým procesom. Za tým, že naše produkty nie sú testované na zvieratách si pevne stojíme.
Viac informácií o samotnej certifikácii Vegan, ktorý zaručuje, že produkt je bez živočíšnych látok a nie je testovaný na zvieratách, nájdete napr. tu: https://www.vegansociety.com/the-vegan-trademark

 

FeelEco Prostriedok na riad, ovocie a zeleninu

Je možné umývať FeelEco na riad i ovocie na zeleninu pod tečúcou vodou? Aké je správne dávkovanie a postup?

Odpoveď:

Rozumieme vám, že nie je zvyčajné umývať ovocie a zeleninu prostriedkom na riad. Ale nečistoty, ktoré sa nachádzajú na povrchu ovocia a zeleniny nie je možné odstrániť iba obyčajným umytím pod tečúcou vodou. Ako teda na umývanie ovocia a zeleniny s FeelEco na riad? Nie je možné prehliadnuť, že napríklad povrch jablka je mierne lepkavý. Na povrchu ovocia sa totiž nachádza vrstva rastlinných voskov, a i tých umelo nanesených spracovateľom. Tento povrch na sebe zachytáva prach, hmyz, výkaly vtákov a ďalšie nečistoty. Povrch zeleniny je tiež znečistený rôznymi časticami z pôdy. FeelEco na riad je vhodný na umývanie ovocia a zeleniny práve preto, že pomáha aktívne odstraňovať všetky nečistoty z povrchu a pomáha zmyť vo vode nerozpustnú vrstvu voskov.

Ako na správne dávkovanie pri umývaní ovocia a zeleniny s FeelEco prostriedkom na riad?

Väčšie ovocie a zelenina
Na ovocie naneste jednu až dve kvapky FeelEco na riad, napeňte a dôkladne opláchnite.

Drobnejšie ovocie a zelenina
Pokiaľ ide o umývanie drobného ovocia, ako napr. hrozna, môžete dať malú kvapku prostriedku do menšej, napr. 500ml fľašky s rozprašovačom alebo urobiť kúpeľ, pri ktorého príprave použijete dávkovanie, ktoré je uvedené na obale FeelEco na riad - 4ml prostriedku do 5l vidy - potom ovocie opláchnite.

Ovocie potom budete jesť vždy maximálne čisté, bez škodlivých látok a za to zdravie našich rodín určite stojí.

 

ČISTIAREŇ ODPADOVÝCH VÔD A POUŽITIE PRODUKTOV FEELECO (VZŤAHUJE SA AJ NA SEPTIKY A KOREŇOVÉ ČISTIARNE)

Môžem používať prípravky FeelEco, ak mám čistiareň odpadových vôd?

Odpoveď:

Prírodné produkty FeelEco môžete používať aj keď máte čistiareň odpadových vôd, nijako neovplyvnia jej funkčnosť a sú pre čistiarne odpadových vôd vhodné. FeelEco je šetrné k baktériám, ktoré žijú v čistiarňach odpadových vôd a nie je preto nutné ich tak často dopĺňať. Aby sme si boli istí, spojili sme sa s výrobcom čistiarní odpadových vôd, firmou ASIO NEW, spol. s.r.o., ktorá naše produkty otestovala a potvrdzuje vhodnosť použitia FeelEco produktov na zabezpečenie správneho fungovania čistiarní odpadových vôd, septikov a koreňových čistiarní.Vyjadrenie od firmy ASIO NEW, spol. s.r.o. si môžete stiahnuť tu.

 

ALERGIE A CITLIVÁ POKOŽKA

Sú Vaše prostriedky vhodné pre alergikov - máte nejaké pozitívne reakcie?

Odpoveď:

Od našich zákazníkov máme mnoho pozitívnych referencií, ktoré potvrdzujú šetrnosť produktov k pokožke a zmiernenie alergických prejavov zákazníkov, ktoré sa u nich objavovali pri používaní konvenčných prostriedkov na pranie, upratovanie, starostlivosť o telo alebo umývanie riadu. Máme mnoho pozitívnych ohlasov na takmer okamžité zlepšenie stavu pokožky rúk pri používaní nášho FeelEco na riad, a nielen od koncových zákazníkov, ale aj od majiteľov firiem, v ktorých zamestnanci dennodenne tieto prostriedky používajú. I vo firmách, ako sú hotely, upratovacie firmy, ale i v bežných firmách, kde zamestnanci používajú prostriedky v kuchynkách alebo na toaletách, mnoho majiteľov mení svoj prístup a vie, že starať sa o zdravie svojich zamestnancov starostlivým výberom produktov na upratovanie a starostlivosť o telo je veľmi dôležité. Alergie sú veľmi nevyspytateľné v tom, že je dosť často ťažké určiť presnú príčinu alergickej reakcie a tiež preto, že niekedy prichádzajú veľmi nečakane. Možným zdrojom alergénov v produktoch na pranie sú vonné látky alebo niektoré konzervačné látky. Parfumy vo FeelEco vyberáme tak, aby neobsahovali známe alergény, a tým riziko alergickej reakcie minimalizujeme. Konzervačné látky používame v najmenšom množstve potrebnom na konzerváciu produktov tak, aby sa neskazili a vyberáme z konzervantov obvykle používaných skôr v kozmetických produktoch, ktoré sú všeobecne šetrnejšie. Produkty FeelEco sú naviac prevažne všetky dermatologicky testované, môžeme ich teda odporučiť osobám s citlivou pokožkou, alergikom, ale všeobecne všetkým, ktorým na zdraví v živote záleží.

 

KLASIFIKÁCIA VÝROBKU - H / P VETY A SYMBOLY NEBEZPEČENSTIEV

Čo znamenajú tie červené symboly na obale?

Odpoveď:

Klasifikácia produktov (teda H / P vety a symboly nebezpečenstva) je v našom prípade výsledkom výpočtu na základe zloženia a klasifikácie použitých surovín. S nástupom novej legislatívy už v roku 2015 sa sprísnili limity pre nutnosť uvádzanie viet a symbolov nebezpečnosti. A tak aj výrobky, ktoré boli úplne bez symbolu, sú teraz značené ako dráždivé, alebo dokonca žieravé a často sa vyskytujú vety o nebezpečnosti napr. pre oči. Vzhľadom na to, že výrobky FeelEco sú vysoko koncentrované a účinné, zvyčajne túto klasifikáciu majú. Toto značenie je však nadnesené a nie je v súlade so skutočnou nebezpečnosťou, čo potvrdzujú aj dermatologické testy, ktoré väčšina našich produktov má, ktoré zaručujú ich šetrnosť pre pokožku. Jednou z možností, ako sa symbolov a viet zbaviť, je vykonať komplexný rad testov, ktoré sú veľmi nákladné a potenciálne zahŕňajú aj testovanie na zvieratách. Touto cestou vo FeelEco ale ísť nechceme. Môžeme Vás však uistiť, že používanie produktov FeelEco je úplne bezpečné.

 

STÁČANÁ DROGÉRIA

V poslednej dobe sa veľa hovorí o stáčanej drogérii a bezobalovom predaji. Ponúka FeelEco stáčanú drogériu?

Odpoveď:

Pre FeelEco je téma spotreby plastov veľmi dôležité, rovnako ako byť k Vám, našim zákazníkom, vždy úprimní. Stáčané produkty a bezobalový predaj sú ďalšími smery, ktorými sa intenzívne zaoberáme na ceste k zníženiu množstva plastového odpadu. Plnenú drogérii ponúkame v súčasnej dobe v 15 l kanistroch sa stáčacími ventily, bez možnosti ich opätovného plnenia, ktoré má množstvo objektívnych prekážok. Patrí medzi ne značné riziko poškodenia výrobkov opakovane použitom kanistri alebo inom obale, ktorý musí byť pred opätovným použitím správne vyčistený. Aj malé množstvo vody na vnútorných stenách kanistri tvorí prostredie pre mikroorganizmy, ktoré môžu stočený produkt pokaziť. Energetická náročnosť procesu čistenia a dezinfekcie kanistrov pred opätovným použitím je tiež veľmi vysoká. Preto naďalej hľadáme cestu, ktorá povedie k zachovaniu kvality produktov a čo najmenšie ekologické stope nielen pri predaji stáčaných produktov, ale v celom procese. V súčasnej dobe intenzívne testujeme možnosť prechodu na iné vhodnejšie riešenie, ktoré je ďalšou cestou, ako pri predaji stáčané drogérie ešte viac znížiť spotrebu plastu a vybrať tak najlepšiu možnú cestu pre ponuku stáčané drogérie ako ďalšie služby vám, našim zákazníkom.

 

Parfumácia

FeelEco produkty voňajú veľmi jemne. Z čoho sú vône alebo parfumy vo FeelEco produktoch zložené?

Odpoveď:

Zdravie je pre nás dôležité a parfumy volíme tak, aby boli predovšetkým bezalergénne. Pri mnohých čistých prírodných siliciach, ktoré sa na parfumáciu produktov často používajú, sa toto bohužiaľ nedá zabezpečiť. Na parfumáciu používame prevažne zmesi esenciálnych olejov a extraktov a sú v našich produktoch dávkované veľmi mierne. Nikde netajíme, že určitý podiel našej parfumácie je syntetický. Tá syntetická časť sú potom zložky, ktoré dotvárajú celkovú vôňu a sú to zložky, ktoré nie je možné v prírode jednoducho získať.

 

ZLOŽENIE – BENZOAN SODNÝ

Čo je Benzoan Sodný v zložení vašich produktov? Neznie to príliš eko.

Odpoveď:

Benzoan sodný je obsiahnutý v DID-liste certifikácie EU Ecolabel, vyhovuje ekolegislatívam, má veľmi nízku toxicitu a je dermálne bezpečný (používaný i v kozmetike). Okrem toho kyselina benzoová, jej soli (benzoan sodný) a estery sú bežne obsiahnuté vo väčšine ovocia, predovšetkým v bobuľovitých plodoch. Brusnice sú veľmi bohatým zdrojom benzoovej kyseliny. Okrem ovocia sa benzoáty prirodzene vyskytujú v hríboch, škorici, klinčekoch a niekoľkých mliečnych výrobkoch (ako výsledok bakteriálneho kvasenia).

 

ZLOŽENIE – PALMOVÝ OLEJ

Používate pri výrobe FeelEco produktov palmový olej?

Odpoveď:

Pokiaľ ide o palmový olej, tomu sa intenzívne snažíme vyhnúť. Naše suroviny sú primárne z oleja repkového alebo kokosového. U niektorých surovín ale prímes látok pôvodom z palmového oleja je. Spolupracujeme ale striktne s takými dodávateľmi, ktorí garantujú certifikáciu neziskové organizácie R.S.P.O., ktorá celosvetovo zastrešuje udržateľné hospodárenie s palmovým olejom.

 

TEPLOTA PRANIA - FEELECO BABY PRACÍ GÉL

Pri akej teplote môžem prať s FeelEco pracím gélom? Detská bielizeň sa kvôli baktériám odporúča prať pri teplote 60 °C.

Odpoveď:

FeelEco Baby prací gél je možné použiť pri ľubovoľnej teplote prania. Teplota účinnosť pracieho gélu nijako negatívne neovplyvní. Nami odporúčaná nízka teplota je uvedená preto, že je dostatočne účinný aj pri nízkej teplote prania. Najdôležitejšie pri voľbe teploty prania je štítok na bielizni vášho bábätka. Podľa neho by sa bielizeň malo aj triediť. Ak by sa pralo na 60 °C a bolo na štítku menej, napr. 40 °C, môže sa bielizeň zrážať. Pokiaľ ide o baktérie, tak tie sa pri praní úspešne vyplavujú a pri sušení na šnúre alebo v sušičke ďalej ubúdajú. Veľmi dôležitá je však očista práčky, ktorá by sa mala aj podľa návodu práčky vykonávať (obvykle býva uvedená približne 1x za mesiac). Spočíva v spustení pracieho cyklu práčky na vyššiu teplotu, napríklad za prídavku FeelEco odstraňovače škvŕn v prášku a bez bielizne. Pokiaľ ale periete nejaké bielizeň aj pri teplotách nad 60 °C, môžete očistu vykonávať menej často. Vo vlhkej práčke a bez jej pravidelného čistenia sa v nej baktérie množia najviac. Aj preto je dobré nechávať otvorené dvierka práčky, aby vyschla.