FAQ

Najčastejšie otázky a odpovede v rámci výrobkov / značky Feel Eco

 

  1. Prečo nemajú vaše výrobky značky Feel Eco certifikát HCS/HHPS, že nie sú testované na zvieratách?
  2. Kúpila som si prostriedok na umývanie riadu a ovocia od vás a manžel ma doma obvinil, že to umývam v kyseline. Na umývanie riadu je tam napísaný pomer, ale na umývanie ovocia nie. Môžete mi prosím napísať, či teda môžem umývať v tomto prostriedku aj ovocie a zeleninu pod tečúcou vodou?
  3. Je výrobok Feel Eco prostriedok na riad, ovocie a zeleninu vhodný na umývanie dojčenských fliaš?
  4. Rada by som si kúpila a ovoňala vaše výrobky Feel Eco. V ktorých predajniach ich môžem kúpiť?
  5. Môžem Vaše prípravky používať, ak mám čističku odpadných vôd?
  6. Uvažujete o rade výrobkov vhodných pre dojčatá, prípadne pre deti do 3 rokov?
  7. Uvažujete o väčšom balení tohto výrobku?
  8. Uvažujete o výrobe kockového, klasického mydla?
  9. Sú vaše prostriedky vhodné pre alergikov – máte nejaké pozitívne reakcie? Ďakujem

 

TESTOVANIE NA ZVIERATÁCH

 

Prečo nemajú vaše výrobky značky Feel Eco certifikát HCS/HHPS, že nie sú testované na zvieratách?

 

Odpoveď:

Feel Eco výrobky nie sú testované na zvieratách, čo je jedným zo základných princípov a filozofie značky.

Výrobky nikdy v minulosti testované neboli a rozhodne tak nebudeme činiť v budúcnosti.

V roku 2017 sa nám podarilo pre naše produkty vybojovať značku Vegan, ktorá zahŕňa aj potvrdenie, že netestujeme na zvieratách. Viac sa dočítate tu: https://www.feeleco.com/nase-novinky/18-produktu-feel-eco-ma-ochrannou-znamku-vegan-society/

U HHPS certifikace jsme narazili na neochotu dodavatelů podepsat prohlášení třetí strany (oficiální prohlášení HHPS o netestování na zvířatech od zvoleného data). Bohužel především velké nadnárodní firmy mají často ve svých regulích, že nemohou podepsat žádné prohlášení od zákazníků. Místo toho nám poskytli prohlášení vlastní, které nám však zase neuzná autorita udělující HHPS certifikaci.

 

FEEL ECO PROSTRIEDOK NA RIAD, OVOCIE A ZELENINU


Kúpila som si prostriedok na umývanie riadu a ovocia od vás a manžel ma doma obvinil, že to umývam v kyseline. Na umývanie riadu je tam napísaný pomer, ale na umývanie ovocia nie. Môžete mi prosím napísať, či teda môžem umývať v tomto prostriedku aj ovocie a zeleninu pod tečúcou vodou?
Vopred ďakujem za odpoveď VB

Odpoveď:

Klasifikácia produktov (teda H/P vety a symboly nebezpečnosti) je v našom prípade výsledkom výpočtu na základe zloženia a klasifikácie použitých surovín. Bohužiaľ s nástupom novej legislatívy už v roku 2015 sa dosť sprísnili limity pre nutnosť uvádzania viet a symbolov nebezpečnosti. A tak aj výrobky, ktoré boli úplne bez symbolu, sú teraz označené ako dráždivé alebo dokonca žieravé a často sa vyskytujú vety o nebezpečnosti pre oči. Vzhľadom na to, že produkty Feel Eco sú vysoko koncentrované a účinné, obvykle majú klasifikáciu. Toto označenie je však nadnesené a nie je v súlade so skutočnou nebezpečnosťou, čo potvrdzujú aj dermatologické testy, ktoré sme nechali vykonať v nezávislom laboratóriu a v ktorých sa preukázalo, že testované produkty sú jemné pre pokožku. Jednou z možností, ako sa symbolov a viet zbaviť, je vykonať komplexný rad testov, ktoré sú veľmi nákladné a potenciálne zahŕňajú aj testovanie na zvieratách. Touto cestou ísť nechceme. Môžeme Vás však uistiť, že používanie výrobkov Feel Eco je úplne bezpečné.

Ako na ovocie? Nemožno prehliadnuť, že napríklad povrch jablka mierne lepí. Na povrchu ovocia sa nachádza totiž vrstva rastlinných voskov, a aj tých umelo nanesených spracovateľom. Tento povrch na sebe zachytáva prach, hmyz, výkaly vtákov a ďalšie nečistoty. Povrch zeleniny je tiež znečistený rôznymi časticami z pôdy. Náš produkt sa na umývanie ovocia a zeleniny hodí preto, že pomáha aktívne odstraňovať všetky nečistoty z povrchu a pomáha umyť vo vode nerozpustnú vrstvu voskov. Na ovocie dajte jednu až dve kvapky, napeňte a opláchnite. Ovocie potom budete jesť vždy maximálne čisté.

FEEL ECO PROSTRIEDOK NA RIAD, OVOCIE A ZELENINU – VHODNOSŤ POUŽITIA

 

Je výrobok Feel Eco prostriedok na riad, ovocie a zeleninu vhodný na umývanie dojčenských fliaš?

 

Odpoveď: 

Výrobky Feel Eco na riad ovocie 500 ml a Feel Eco na riad ovocie 1 l sú z našich skúseností vhodné na umývanie dojčenských fliaš či cumlíkov.

Feel Eco prostriedok na riad je vyvážená zmes jednotlivých surovín s dobrou odmasťovacou schopnosťou, a najmä dobrou oplachovateľnosťou. Jemné zloženie vyčistí dôkladne a spoľahlivo odolné zvyšky mlieka, štiav či ďalších potravín. Jednoducho ich teda vypláchnete bez zanechania zvyškov. Zloženie našich výrobkov Feel Eco je na báze obnoviteľných zdrojov a účinná látka je biologicky ľahko odbúrateľná. Sami takto naše produkty pre naše deti používame.

DOSTUPNOSŤ FEEL ECO V PREDAJNIACH

 

Dobrý deň, rada by som si kúpila a ovoňala vaše výrobky Feel Eco. V ktorých predajniach ich môžem kúpiť?

 

Odpoveď: 

V sieti predajní DM CZ a Rossmann. Ďalej v podnikovej predajni Břeclav. K dispozícii je tiež náš e-shop www.feeleco.sk.

 

ČISTIČKA ODPADNÝCH VÔD – VHODNOSŤ POUŽITIA (VZŤAHUJE SA TIEŽ NA SEPTIKY A KOREŇOVÉ ČISTIČKY)

 

Dobrý deň, môžem Vaše prípravky používať, ak mám čističku odpadných vôd?

 

Odpoveď: 

Výrobky značky Feel Eco môžete používať aj keď máte čističku odpadných vôd, nijako neovplyvní jej funkčnosť. Práve naopak naše výrobky môžeme len odporučiť – aj naši klienti majú dobré skúsenosti s používaním našich produktov so súčasným používaním ČOV. V prílohe zasielam potvrdenie od spoločnosti ASIO o vhodnosti použitia našich výrobkov.

 

DOJČENSKÝ RAD

 

Dobrý deň, uvažujete o rade výrobkov vhodných pre dojčatá, prípadne pre deti do 3 rokov?

 

Odpoveď: 

Dobrý deň, v roku 2017 sme na trh uviedli prací gél a aviváž vhodnú na pranie bielizne detí do 3 rokov. Tento rad máme v úmysle podporovať a každoročne rozširovať o ďalšie zaujímavé produkty. Môžete sa s nami tešiť na rôzne produkty tohto radu.

FEEL ECO UNIVERZÁLNY PRACÍ PRÁŠOK 600 G

 

Uvažujete o väčšom balení tohto výrobku?

 

Odpoveď:

Stále sa snažíme zlepšovať a reagovať a plniť vaše priania. Všetky otázky smerujúce k väčším baleniam si starostlivo zaznamenávame a pravidelne prehodnocujeme. V ich rozširovaní teda budeme pokračovať. Určite nám dávajte vedieť, aké väčšie balenia by ste uvítali a my si ich poctivo zaznamenáme.

 

KOCKOVÉ MYDLO

 

Dobrý deň, uvažujete o výrobe kockového, klasického mydla?

 

Odpoveď: 

Medzi naše možnosti nepatrí výroba klasických pevných mydiel. Našli sme pre vás ale vhodnú alternatívu a mydlá teraz ponúkame v niekoľkých prírodných variantoch. Predávame mydlá vyrobené chránenou dielňou pri Sv. Anežke. Sú veľmi obľúbené, príjemné a pekne voňajú.

ALERGICI, EKZEMATICI

 

Dobrý deň, sú vaše prostriedky vhodné pre alergikov – máte nejaké pozitívne reakcie? Ďakujem

 

Odpoveď:

Alergie sú nevyspytateľné v tom, že človek môže byť alergický úplne na všetko. Možným zdrojom alergénov v produktoch na pranie sú vonné látky alebo niektoré konzervačné látky. Parfumy vyberáme tak, aby neobsahovali známe alergény, a tým riziko alergickej reakcie minimalizujeme. Konzervačné látky používame v najmenšom možnom množstve potrebnom na konzerváciu produktu. Na tomto v našom tíme pracujeme. Doteraz sme sa ale nestretli so zákazníkom, ktorý by mal alergickú reakciu na výrobky Feel Eco. Skôr naopak, spätné väzby máme pozitívne. Výrobky sú navyše dermatologicky testované. Veríme, že po osobnej skúsenosti budete s výrobkami maximálne spokojní.

 

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.