Feel Eco vyvinulo nový rad hypoalergénnej kozmetiky Baby

martakRozhovor s Radkom Martákom, riaditeľom výskumu a vývoja značky Feel Eco o nových produktoch Feel Eco hypoalergénne kozmetiky Baby, ktoré boli vyvinuté pre deti od prvých dní ich života a ktoré sú vhodné aj pre ekzematikov, alergikov a osoby s citlivou pokožkou. Radek Marták vyštudoval VUT v Brne a VŠCHT v Prahe a od ukončenia štúdia sa v břeclavskej zelenej továrni venuje vývoju kozmetiky, pracích a čistiacich prostriedkov pod značkou Feel Eco od jej vzniku.

 

Prečo by mali rodičia bábätiek siahnuť práve po produktoch radu Feel Eco Baby?

Keď ide o deti, nechcete robiť kompromisy v kvalite produktov, ktoré by prípadne mohli mať negatívny vplyv na zdravie dieťaťa. Feel Eco je z tohto hľadiska predovšetkým stávka na istotu. Feel Eco Baby kozmetika získala výborné hodnotenie v náročnom hypoalergénnom teste (HRIPT), je bez parfumov, problémových konzervantov a je vhodná pre ekzematikov, alergikov a osoby s citlivou pokožkou. Celý rad produktov Feel Eco Baby ponúka aj produkty na pranie a umývanie. Patrí sem teda aj Baby prací gél, prostriedok na umývanie cumlíkov alebo Baby odstraňovač škvŕn, ktorý tento rok vyhral ocenenie Voľba spotrebiteľov v kategórii Ekologické prostriedky na pranie ako Novinka 2020 v Českej republike.

Aké produkty v rámci radu Baby ponúkate, čo obsahujú a aké majú účinky na pokožku bábätiek?

Rad produktov Baby hypoalergénne kozmetiky sme vyvinuli špeciálne ako úplne nový rad produktov pre deti, a to v tej najvyššej kvalite. Patrí sem Feel Eco Baby hypoalergénne kúpeľový olej, Feel Eco Baby hypoalergénne sprchový gél a Feel Eco Baby hypoalergénny šampón.

Detská pokožka napodiv nepotrebuje úplnú väčšinu aktívnych látok, ktoré poznáme zo zloženia kozmetiky pre dospelých. Pokožka novorodencov nemá vyvinutú najvrchnejšu vrstvu kože a chýba jej tak účinná bariéra ktorá dostatočne chráni spodnu vrstvu kože pred difúziou (vysychaním) vody z pokožky, proti vnikaniu cudzorodých látok a pred napadnutím mikroorganizmami. Funkčná ochranná bariéra sa u pokožky dieťaťa postupne vytvára od narodenia, spolu so štruktúrnym vývojom strata cornea (najvrchnejša vrstva kože). Takmer úplne je dokončená až po 3 rokoch veku dieťaťa.

Screenshot 2021-05-01 at 17.54.31

 
"Naše produkty používame aj doma vo svojich rodinách, máme s nimi teda osobné pozitívne skúsenosti a so skutočnou dôverou je potom tiež môžeme ponúknuť aj našim zákazníkom."

 

OD NARODENIA DO 1 ROKA ŽIVOTA

Pre obdobie od narodenia, približne do pol až jedného roka života dieťaťa je ideálne používanie nepenivého hydrofilného kúpeľového oleja samotného, alebo následne po umytí niektorých častí tela sprchovým gélom. Olej neobsahuje žiadne vysoko účinné tenzidy vysušujúce pokožku, iba jemné emulgátory, ktoré umožňujú tvorbu čistiaceho mlieka po kontakte s vodou a uľahčujú oplachovanie prebytočných rastlinných olejov z pokožky. Obsiahnuté lipofilné hydratačné zložky sa spolu s ryžovým a makadamiovým olejom ukladajú v tenkej vrstve na povrchu pokožky, prispievajú k ochrannej funkcii pokožky a pôsobí proti jej vysušovaniu.

OD pol až 1 ROKA ŽIVOTA

Po zhruba pol až jednom roku od narodenia získava pokožka batoľaťa aspoň základnú úroveň odolnosti, čo umožňuje dlhodobé používanie penivých produktov ako sprchový gél a šampón. Oba produkty obsahujú hojivý panthenol a špeciálne hydratačné zložky, sú PEG-free, prvý z nich dokonca sulfate-free. Feel Eco tak ponúka plynulý prechod z nepenivého kúpeľového oleja na hypoalergénny sprchový gél, ktorý je vhodný aj pre umývanie kratších vláskov. Pri jeho aplikácii sa na pokožke takisto ukladajú starajúce hydratačné lipofilné látky posilňujúce ochrannú funkciu. Pre dlhšie vlásky však obsah ochranných látok môže prinášať u kučeravých vláskov niekedy zhoršenie rozčesávania. A to je ten správny okamih pre použitie tretieho prípravku radu, Feel Eco Baby hypoalergénneho šampónu. U neho je pomer medzi čistiacou schopnosťou a uvoľňovaním ochranných látok nastavený viac v prospech čistenia a ľahšieho rozčesávania.

 
Za značkou Feel Eco stojí silný príbeh
„V kvalite našich produktov nie sme ochotní robiť kompromisy a vždy pre nás na rozdiel od väčšiny našej konkurencie budú dôležité všetky kritériá pre vývoj a výrobu produktov Feel Eco. Kombinujeme totiž vysokú účinnosť, ktorá je deklarovaná a nezávisle overená poprednými renomovanými európskymi laboratóriami, ohľad na ľudské zdravie, vplyv na okolie z pohľadu ekológie a tiež cenovú dostupnosť produktu. Všetky tieto kritériá pre nás majú rovnakú prioritu. Impulzom pre vznik produktov Feel Eco bola moja dcéra, ktorá trpela ekzémom a klasické produkty na trhu jej nevyhovovali. Chcem zanechať a vytvoriť, v rámci služby zákazníkovi jedinečný produkt, ktorý napĺňa moje osobné a morálne kritériá a hodnoty. V tom vidím zmysel svojho podnikania a je to mojou každodennou motiváciou. K tomu sa snažím získať aj spolupracovníkov vo Fosfe. “

Ivan Baťka, majiteľ Fosfa a.s., ktorá vyvíja a vyrába produkty značky Feel Eco
 
 

 

Ako dlho ste produkty hypoalergénne kozmetiky radu Feel Eco Baby vyvíjali?

Pokiaľ ide o rad produktov Baby kozmetiky, ktorá vďaka svojej vysokej kvalite patrí medzi tie, kde je vývoj asi najdlhší, tak tu sme vyvíjali približne 1 rok, vrátane rôznych skúšok a overovanie kvality surovín. Produkty pre naše deti u nás majú štandard kvality nastavený v rámci celého portfólia najvyššie. Baby kozmetika má teda riadne hypoalergénne testy a produkty sú naozaj bezpečné od prvých dní života našich najmenších.

DSC_7131_web

Aké máte plány do budúcnosti? Chcete Feel Eco Baby rad ďalej rozširovať?

Našim cieľom je neustála inovácia a vývoj produktov. Riadime sa hlavne podľa požiadaviek našich zákazníkov, ktorí sú pre nás v mnohom inšpiráciou a kľúčovým faktorom pri tvorbe všetkých našich produktov a služieb.

Mgr. Stanislav Pávek, špecialista vývoja na prírodnú kozmetiku, pod ktorého starostlivým dohľadom vznikl nový rad unikátnych produktov Feel Eco Baby.