FeelEco radí: Aj zmena drogérie môže pomôcť s problematickou pleťou

Česká značka prírodnej drogérie a kozmetiky FeelEco radí zamerať pozornosť v prípade kožných problémov, ako sú alergie, ekzém, citlivosť pokožky alebo akné, taktiež na výber kvalitných prostriedkov na upratovanie alebo pranie.

Celý rad tých, ktorých trápia niektoré z kožných problémov, svoju pozornosť ako prví obrátia na plnú policu pleťovej kozmetiky. Často pri tom ale ľudia zabúdajú na to, že vplyv na našu pokožku nemá len kozmetika, ale môže na ňu pôsobiť aj strava, kedy niektoré potraviny môžu podporiť vznik kožných reakcií, alebo tiež používaná drogéria – to, v čom perieme naše oblečenie, uteráky, posteľná bielizeň alebo to, čím upratujeme. Všetky tieto prípravky totiž prichádzajú do úzkeho kontaktu s pokožkou a účinnú kozmetickú starostlivosť o ňu nám môžu výrazne sťažovať.

Kvalitný prací prostriedok

Ak vás trápi akné alebo citlivá pokožka, mali by ste sa zamerať nielen na to, čím sa staráte o svoju pleť, ale pozornosť venujte aj prostriedkom, v ktorých periete, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Prvým z nich je zachytávanie prostriedkov a ich zložiek v textíliách. Aj napriek tomu, že bielizeň po vypraní dostatočne vyplákate, môže sa stať, že málo rozpustné zložky prípravku zostanú ukryté medzi vláknami, pri nosení potom prichádza do priameho kontaktu s pokožkou a môžu ju dráždiť. „Vhodnou voľbou môžu byť prírodné prípravky s starostlivo vybraným zložením bez parfumácií a nebezpečných konzervantov, ktoré sú šetrné k zdraviu i prírode. Odporúčame siahnuť po takých, ktoré majú ľahko dohľadateľné a transparentné zloženie na báze prírodných látok a sú certifikované. V orientácii v uvedenom zložení vám pritom môžu pomôcť aj niektoré chytré aplikácie, kam jednoducho zadáte dané látky, alebo aplikácie vyhľadávajúce hodnotenie celého zloženia po vyfotení EAN kódu. Pomôcť potom môžu tiež už spomínané certifikácie alebo testy, ako je napr. EU Ecolabel, dermatologické alebo hypoalergénne testy, ako je napr. HRIPT,“ doporučuje Radek Marták, riaditeľ výskumu a vývoja značky FeelEco.

Tip FeelEco – výnimočný hypoalergénny gél pre citlivú pokožku

FE-HA-praci-gel-BABY-1,5l-02

 

FeelEco Hypoalergénny gél na detskú bielizeň Baby je určený nielen na pranie bielizne našich najmenších, ale je vhodný pre všetkých, ktorí majú citlivú pokožku. Prípravok má výnimočné zloženie s 97% podielom prírodného pôvodu a je bez alergénov, parfumácií a konzervantov. Výborné hodnotenie získal tiež v náročnom hypoalergénnom teste HRIPT. Kvalitu prípravku potvrdzuje aj získaná certifikácia EU Ecolabel a prípravok má tiež certifikáciu Vegan. Jeho ďalším benefitom je aj vysoká účinnosť, a to aj pri nízkych teplotách, a schopnosť zachovávať farby.

FeelEco – Umenie výnimočnosti

 

 

 

Druhým dôvodom môže byť tiež nutnosť častejšieho prania uterákov a posteľnej bielizne. To sa týka predovšetkým tých, ktoré trápia akné. „Ľuďom s akné sa odporúča, aby mali vlastné uteráky na tvár a po každom použití ich nechali dôkladne vyschnúť. Vo vlhkom uteráku sa totiž množia baktérie oveľa rýchlejšie a môžu tak problémy zhoršovať. Uteráky je potom potrebné prať podstatne častejšie a oproti bežnej bielizni aj pri vyššej teplote, 60 stupňov je prijateľné minimum. Zvoliť by ste preto mali prípravok, ktorý je účinný a súčasne sa o bielizeň aj ďalšie textílie stará a zachováva ich farby, aby vám dlho vydržali,“ vysvetľuje Radek Marták. Častejšie pranie sa potom dotýka aj posteľnej bielizne. Vankúš je totiž v kontakte s našou pokožkou každú noc po dobu niekoľkých hodín a počas spánku dochádza k tomu, že sa priestory medzi vláknami plnia mikroskopickými kožnými šupinkami hojne osídlenými rôznymi druhmi mikroorganizmov, pričom práve problematická pokožka vykazuje výraznejšiu prítomnosť baktérií. Na povrch textílií sa okrem toho prenášajú aj tukové zložky potu a kožného mazu, kde sa vplyvom vzdušného kyslíka oxidujú na zlúčeniny, ktoré zvyšujú citlivosť a možnosť podráždenia pleti. Preto sa odporúča meniť posteľnú bielizeň častejšie.

Tip FeelEco – stavte na výnimočné vlastnosti

 

FE-praci-gel-COLOR-1,5l-01

 

FeelEco Prací gél Color v balení 1,5 l vyniká hneď niekoľkými vlastnosťami. Je účinný a vďaka zloženiu s <97% podielom prírodného pôvodu je veľmi šetrný a nedrážni ani nevysušuje kožu. Okrem iného získal náročnú certifikáciu EU Ecolabel, ktorá potvrdzuje jeho účinnosť a výnimočné zloženie, a samotný produkt je vegánskeho zloženia. Nezávislý test dTest ho tiež ocenil za jeho schopnosť zachovávať farby a taktiež uviedol vysoké hodnotenie kvality a šetrnosti zloženia. 

FeelEco – Umenie výnimočnosti

 

 

 

Tipy: posteľná bielizeň a vaša pleť
  • Pokiaľ vás trápia kožné problémy, je dobré obliečky meniť častejšie. Môžu na ňom zostávať rôzne baktérie a nečistoty.
  • Posteľnú bielizeň perte pri vyšších teplotách (min. 60 °C) a voľte kvalitné prostriedky, ktoré sú ohľaduplné k vášmu zdraviu, prírode a súčasne sú účinné. Vždy je však nutné sa riadiť maximálnou teplotou uvedenou na štítku pranej tkaniny.
  • Po spaní nechajte vankúše a periny vždy vyvetrať.

 

Citlivá pokožka – citlivé upratovanie

V prípade, že máte citlivú pokožku, alergie alebo vás trápia iné kožné problémy, zamerajte pozornosť aj na prostriedky určené na upratovanie. Počas neho totiž pokožka prichádza do priameho kontaktu s prípravkami a môže tak dôjsť k jej nechcenému podráždeniu. Podobne ako pri praní je preto dobré venovať pozornosť ich zloženiu a voliť prostriedky, ktoré sú účinné, ale neobsahujú agresívne čistiace látky, ktoré by mohli podráždenie spôsobovať. Aj pri prostriedkoch vám často napovie certifikácia (napr. certifikácia EU Ecolabel) a testy (dermatologický alebo hypoalergénny test), ktoré zaručujú kvalitu, šetrnosť a tiež potrebnú účinnosť.

Tip FeelEco – pre výnimočne čistú kúpeľňu

 

FE-cistic-KOUPELEN-450ml-01

 

FeelEco Čistič kúpeľní je výnimočný svojím zložením s 98% podielom prírodného pôvodu. Je šetrný k vašej pokožke, zdraviu i prírode a súčasne je veľmi účinný a hravo si poradí so všetkými nečistotami v kúpeľni. Počas upratovania určite oceníte praktické balenie s rozprašovačom. Je dermatologicky testovaný, vegánskeho zloženia a je certifikovaný EÚ Ecolabel.

FeelEco – Umenie výnimočnosti

 

 

 

 

Tip FeelEco – jeden výnimočný pomocník na všetko

FE-cistic-UNIVERZALNI-1L (1)

 

 

Univerzálny čistič od FeelEco je výnimočný praktický pomocník, ktorý by nemal chýbať v žiadnej domácnosti. Oceníte ho pri každodennom upratovaní a bez obáv ho môžete použiť na všetky umývateľné povrchy, a to vrátane okenných rámov alebo záhradného nábytku. Vďaka starostlivo vyvinutému zloženiu s 99% podielom prírodného pôvodu je šetrný k zdraviu i prírode a zároveň maximálne účinný.

FeelEco – Umenie výnimočnosti