FeelEco: Jemné k pokožke rúk a účinné na umývanie riadu

Prípravky na ručné umývanie riadu českej značky prírodnej drogérie a kozmetiky FeelEco dokazujú, že pri voľbe toho správneho produktu do kuchyne nemusíte robiť kompromisy. Sú totiž účinné a súčasne vďaka starostlivo vyvinutému zloženiu aj šetrnej k pokožke rúk. Ich kvalitu ocenili aj sami spotrebitelia, ktorí ho v ankete Voľba spotrebiteľov zvolili najlepšou novinkou roku 2022 v kategórii Ekologická drogéria.

Prípravky na ručné umývanie riadu FeelEco boli vyvinuté v súlade s celkovou filozofiou značky „Umenie výnimočnosti“ a vďaka starostlivo vybranému zloženiu majú hneď niekoľko benefitov. Jedným z nich je ich šetrnosť k zdraviu. „S prípravkami FeelEco môžete riad umývať bez obáv bez rukavíc, a to aj v prípade, že máte naozaj citlivú pokožku. Vďaka pH 5,5 ju totiž nevysušujú a nedráždia, ako to môže byť pri niektorých konvenčných prostriedkoch. Zároveň sa o ňu ale tiež starajú, a to vďaka vyváženému zloženiu s glycerínom a panthenolom, ktoré napomáha starostlivosti o kožu,“ vysvetľuje Radek Marták, riaditeľ výskumu a vývoja značky FeelEco.

Ďalším ich benefitom je ohľaduplnosť k prírode a životnému prostrediu. V ich zložení totiž nájdete 98% podiel prírodného pôvodu, sú ľahko biologicky odbúrateľné, nie sú testované na zvieratách a nie sú v nich použité žiadne látky živočíšneho pôvodu, čo dokladá aj získaná certifikácia Vegan. Značka zároveň používa 100% recyklovateľné obaly. Nemenej dôležitou prednosťou je potom ich účinnosť, vďaka ktorej vám budú prípravky skutočnou oporou v kuchyni. „Základom zloženia sú aktívne látky z prírodných olejov a cukrov, vďaka čomu si prostriedky na riad poradia s každou nečistotou. Tieto látky sú ďalej doplnené o zjemňujúce zložky a tiež panthenol,“ uvádza Radek Marták.

Umývanie ovocia a zeleniny

Okrem riadu potom možno prípravky FeelEco použiť aj na umytie ovocia a zeleniny. „Na povrchu ovocia a zeleniny môžu byť nečistoty, na ktoré samotná voda nestačí. Príkladom môže byť vosk, ktorý je na ovocie umelo nanášaný, môžu to byť rôzne postreky, ale aj bežné veci z prírody, napríklad hmyz alebo prach. Pri vývoji prípravku na riad sme preto mysleli aj na túto skutočnosť a pracovali sme na tom, aby bolo možné produkt úplne bez obáv využiť aj na tento účel,“ dopĺňa Radek Marták. K účinnému umytiu ovocia a zeleniny potom stačí len kvapka prípravku.

Kvalitu potvrdzujú aj spotrebitelia

Kvalitu a vlastnosti prípravku potvrdzujú aj dermatologické testy alebo získané certifikácie, ako je práve certifikácia Vegan alebo certifikácia EU Ecolabel. Tá hodnotí účinnosť, kvalitu a tiež šetrnosť produktov, kde je analyzovaný celý životný cyklus výrobku, teda od pôvodu a vlastností surovín, až po jeho opätovné použitie alebo likvidáciu.

Pozitívne prípravky hodnotia aj sami zákazníci, ktorí ich v ankete Voľba spotrebiteľov 2022 ocenili ako najlepšiu novinku v kategórii Ekologická drogéria. Ich spätná väzba pritom potvrdila účinnosť, šetrnosť a starostlivosť o pokožku rúk.

feeleco-nadobi

Prípravky FeelEco na riad sú k dostaniu v troch variantoch – klasické, so sviežou vôňou maliny alebo jemnou vôňou uhorky.

Tipy FeelEco, ako na efektívne ručné umývanie riadu, šetrné k životnému prostrediu

  • Pred samotným umývaním riadu z neho odstráňte zvyšky potravín.
  • Neumývajte riad pod tečúcou vodou, ale napustite si drez a pridajte odporúčanú dávku prípravku. Ušetríte tak vodu aj energiu.
  • Postupujte od najmenej špinavého k najviac zašpinenému. Obvykle sa začína pohármi či hrnčekmi, nasledujú taniere a potom hrnce alebo panvice.
  • Vždy, keď je voda znečistená, treba ju vymeniť.
  • Nezabudnite na ten správny, kvalitný prípravok.