Leto môže začať! Vyzrajte na škvrny s FeelEco odstraňovačmi

Letná sezóna so sebou prináša krásne počasie, príležitosť tráviť veľa času vonku a zbierať jeden zážitok za druhým. Ruku v ruke s tým ide tiež väčšia pravdepodobnosť, že sa vy alebo vaši najmenší ušpiníte a domov si na oblečenie prinesiete škvrny všetkého druhu. Aby ste sa kvôli nim nemuseli vzdávať svojich obľúbených kúskov, ponúka značka FeelEco riešenie – účinné odstraňovače škvŕn, ktoré sú Voľbou českých spotrebiteľov 2023.

PRE NAJMENŠÍCH LEN TO NAJLEPŠIE!

Pokožka našich najmenších si zaslúži špeciálnu starostlivosť, a to nielen čo sa používanej kozmetiky týka, ale aj pri výbere prípravkov na pranie. S rešpektom k jej potrebám bol vyvinutý aj FeelEco Hypoalergénny odstraňovač škvŕn Baby, ktorý je určený na bielizeň detí už od narodenia. Využiť ho teda môžu všetky osoby s citlivou pokožkou. „V zložení odstraňovača škvŕn z radu Baby nenájdete žiadne alergény, parfumácie alebo konzervanty, ktoré by mohli dráždiť citlivú pokožku. Jeho hypoalergénne zloženie potvrdzuje aj klinický test HRIPT, teda test, počas ktorého sa na dobrovoľníkoch pod vedením zdravotníkov vyhodnocuje alergický potenciál receptúry a reakcie pokožky,“ vysvetľuje Radek Marták, riaditeľ výskumu a vývoja značky FeelEco.

feeleco-odstranovac-skvrn-baby

 

Okrem hypoalergénnych vlastností je prípravok tiež vysoko účinný. Jeho základom sú aktívne látky z rastlinných olejov a cukrov, ktoré sú doplnené mydlom a špeciálnou dávkou enzýmov vybraných s ohľadom na odolnosť nečistôt na detskej bielizni. Hravo si tak poradí so škvrnami všetkého typu – od mastnoty, kozmetiky, blata, trávy alebo jedla. „Prípravok je možné použiť na bielu i farebnú bielizeň a použitie je aj vďaka praktickému baleniu veľmi jednoduché. Odstraňovač je potrebné v dostatočnom množstve pomocou rozprašovača nastriekať na škvrnu. Tú je možné ďalej ešte kefkou jemne napeniť z oboch strán alebo len bielizeň premnúť v ruke. Následne stačí nechať prípravok niekoľko minút pôsobiť a potom vyprať oblečenie tak ako vždy,“ uvádza Radek Marták.

Tretím benefitom prípravku je jeho šetrnosť voči životnému prostrediu. V odstraňovači nájdete 92% podiel prírodného pôvodu a všetky povrchovo aktívne zložky sú ľahko biologicky odbúrateľné. Ekologické aspekty i účinnosť potom dokladá aj náročná certifikácia EU Ecolabel. „Certifikácia EU Ecolabel sleduje prísne ekologické kritériá a hodnotí šetrnosť výrobku v priebehu celého cyklu, teda nielen jeho zloženie, ale všetky kroky od získavania suroviny, jeho výrobu, až po konečnú likvidáciu vzniknutých odpadov. Súčasne certifikácia hodnotí aj výkonnostné parametre výrobku, teda to, aký je účinný,“ približujeRadek Marták. Prípravok je tiež vegánsky - neobsahuje žiadne látky živočíšneho pôvodu a nie je testovaný na zvieratách, čo dokladá aj získaná certifikácia Vegan.

NIEKOĽKO TIPOV, AKO NA ŠKVRNY:

  • V prípade ušpinenia je dobré reagovať rýchlo. Pokiaľ môžete, vypláchnite škvrny napr. od kávy, čaju alebo vína studenou vodou, aby sa nezafixovali. Pokiaľ je škvrna skôr mastná, je lepšia voda príjemne teplá. To platí napr. u guláša apod.
  • V prípade, že nemôžete škvrnu ihneď vyplachovať, mali by ste ju aspoň opatrne osušiť servítkou, aby v tkanine zostalo čo najmenej nečistoty. Látku by ste ale nemali intenzívne drhnúť.
  • V boji so škvrnami vám pomôže vhodný prípravok. Použite odstraňovač škvŕn, ktorý aplikujete podľa návodu.
  • Vždy by ste ale mali rešpektovať informácie na štítku oblečenia. Nie všetky materiály môžu byť vhodné pre všetky prípravky.
  • Farbivá použité na farbenie či potlač tkanín nemusia byť na danom textilnom materiáli vždy dokonale stabilné. Kvalitu farieb radšej vždy vopred otestujte pôsobením odstraňovača na malej plôške tkaniny na málo viditeľnom mieste.
  • Ak ste odstraňovač aplikovali priamo na škvrnu, je dobré ošetrené plochy z oboch strán pred vložením do práčky preložiť kusom nepotrebnej textílie. Zvyšky niektorých škvŕn sa niekedy môžu čiastočne preniesť na plochy bez odstraňovača a rovnako tak odstraňovač môže presiaknuť na iné tkaniny, kde ste si kvalitu farieb vopred neotestovali.

 

MAXimálna účinnosť na všetky škvrny

 

FE-odstranovac-skvrn-MAX-450ml-03-volba2023

 

Účinným parťákom v boji so všetkými škvrnami vám bude FeelEco Odstraňovač škvŕn MAX, ktorý je bez farbív aj agresívna chémia. Aj napriek tomu si ale poradí so všetkými typmi špiny na bielom i farebnom oblečení, či už sa jedná o mastnotu alebo fľaky od kozmetiky, potravín, nápojov či rôzne nečistoty z vonkajšieho prostredia.

Základ zloženia, v ktorom nájdete 92% podiel prírodného pôvodu, tvoria aktívne látky vyrobené zo sacharidov, repkového a kokosového oleja, ktoré dopĺňa vysoká dávka enzýmov a mydlo. Prípravok je úplne bez farbív a má iba ľahkú starostlivo dávkovanú vôňu. Všetky povrchovo aktívne látky sú súčasne ľahko biologicky rozložiteľné. „S ohľadom na prírodu je navrhnutý aj obal, ktorý je z jednodruhového plastu, a je tak plne recyklovateľný. Jeho výhodou ale nie je iba ekologické hľadisko, ale aj praktickosť. Súčasťou je šikovný rozprašovač, vďaka ktorému je možné prípravok jednoducho aplikovať priamo na škvrnu, čo je tiež najúčinnejší spôsob ich odstraňovania“ dopĺňaRadek Marták. Podobne ako Hypoalergénny odstraňovač škvŕn Baby splnil aj Odstraňovač škvŕn MAX náročné podmienky na získanie certifikácie EU Ecolabel, ktorá potvrdzuje jeho kvalitu.

 

≈ HODNOTENIE ZÁKAZNÍKOV ≈

„Funguje na rôzne škvrny. Nastriekam na oblečenie a dám do práčky. Nezostane fľak.“

 

 

 

Pridajte do práčky

FE-odstranovac-skvrn-NA PRANI-1l-volba2023

FeelEco Odstraňovač škvŕn na pranie je určený na rozsiahlejšie škvrny na bielom i farebnom prádle. V jeho zložení je 95% podiel prírodného pôvodu a hlavné účinné zložky pochádzajú z rastlinných olejov a sacharidov a sú doplnené o vysokú dávku enzýmov. Vďaka tomu je odstraňovač nielen výnimočne účinný, ale súčasne aj šetrný k prírode a jemný k pokožke. Súčasne je tiež šetrný k odevu, takže máte istotu, že vám vydrží dlho v skvelom stave.

Jeho použitie je odlišné od oboch predošlých odstraňovačov. „Odstraňovač škvŕn na pranie dávkujete do bubna práčky spoločne s pracím prostriedkom. Je možné ho tiež aplikovať aj priamo na škvrny rovnomerným poliatím, ale na to sa viac hodia odstraňovače s rozprašovačom,“uvádzaRadek Marták z FeelEco.

 

 

≈ HODNOTENIE ZÁKAZNÍKOV ≈

„Používam už dlhšiu dobu a odstránil zatiaľ všetky škvrny.“

 

 

 

 

Odstraňovače škvŕn FeelEco už tretíkrát voľbou českých spotrebiteľov

Odstraňovače škvŕn FeelEco ocenili aj českí zákazníci v prestížnej ankete Voľba spotrebiteľov 2023 a boli vyhlásené Najlepšou novinkou roku 2023 v kategórii Ekologické prostriedky na bielizeň. Podľa Radka Martáka stoja za ich úspechom práve výnimočné vlastnosti prípravkov – šetrnosť k zdraviu a súčasne vysoká účinnosť v odstraňovaní veľkého spektra škvŕn. Vďaka svojej efektivite odstraňovače zároveň prispievajú k udržateľnému spôsobu života, pretože pomáhajú zachovať oblečenie dlho pekné a možno tak ušetriť na nákupoch nového. Produkty FeelEco pritom bodujú v ankete Voľba spotrebiteľov už tretíkrát. V roku 2020 ocenili českí zákazníci Hypoalergénny odstraňovač škvŕn Baby a v roku 2022 zvíťazili v kategórii Ekologická drogéria Prostriedky na ručné umývanie riadu.

FeelEco-Volba-spotrebitelu2023-web