NORMÁLNE MYDLO A PRAVIDELNÁ HYGIENA SÚ ÚČINNEJŠIE AKO ANTIBAKTERIÁLNE PROSTRIEDKY

Výber vhodného mydla, v dobe nutnosti zvýšenej hygieny, je veľmi dôležitý, obzvlášť ak máte citlivejšiu pokožku alebo ste náchylnejší na alergie. Podľa amerického Centra kontroly a prevencie chorôb sa ukázalo, že mydlá obsahujúce antibakteriálne zložky v porovnaní s normálnymi mydlami nemajú žiadny prínos pre zdravie. Nevhodné zloženie mydla môže okrem toho oslabiť Vašu pokožku prílišným vysušením a namáhaním, prípadne spôsobiť dermatologické problémy.

 

„Podľa CNC (Centrum kontroly a prevencie chorôb) štúdie zatiaľ ukázali, že mydlá obsahujúce antibakteriálne zložky v porovnaní s normálnymi mydlami nemajú žiadne ďalšie prínosy pre zdravie bežných spotrebiteľov.“
Zdroj: www.cnc.gov

 

Už naše babičky hovorievali: „Čistota, pol života“ a podľa amerického Centra kontroly a prevencie chorôb bolo navyše preukázané, že umývanie rúk zabraňuje množstvu chorôb a je jedným z najdôležitejších spôsobov ochrany seba a ostatných pred infekciami.

V dobe potreby veľmi častého umývania je šetrné zloženie prostriedkov dôležitejšie ako ich dezinfekčné vlastnosti, ktoré navyše necielia na riešenie aktuálneho problému.„Ako už z názvu neomylne vyplýva, antibakteriálne mydlá sú vyvinuté s účinkom proti baktériám, nie proti vírusom, ktoré sú od baktérií veľmi odlišné, a pri samotnom ničení vírusov nemajú veľké uplatnenie.“ uvádza i riaditeľ Výskumu a vývoja Feel Eco, Ing. Radek Marták.

Feel Eco tekuté mydlá ponúkajú šetrnú pomoc pri každodennej hygiene rúk. Receptúry Feel Eco tekutých mydiel boli vyvinuté tak, aby kožu nevysušovali, ale naopak udržiavali jej prirodzené premastenie a neobsahovali rizikové zložky, ako napr. silikóny a parabény. Zloženie Feel Eco mydiel okrem toho prirodzene obnovuje lipidovú vrstvu kože, ktorá je pri umývaní rúk zmývaná. Zloženie s vysokým obsahom prírodných zložiek je doplnené panthenolom a glycerínom, ktoré pokožku hydratujú a podporujú tak prirodzenú ochranu kože. Arnika horská navyše podporuje mikrocirkuláciu a udržuje tak pokožku prirodzene sviežu. Účinok dezinfekčných prostriedkov naviac nie je nikdy dlhodobý a skutočne účinný, pokiaľ je dezinfekcia aplikovaná na špinavé ruky.

fe_mit-free

 Tipy ako si správne umývať ruky

  1. Navlhčite si ruky čistou, pokiaľ možno teplou tečúcou vodou. Potom myslite i na šetrný prístup k prírode, vypnite vodu a naneste mydlo.
  2. Mydlo aplikujte na ruky, a to na všetky časti rúk, medzi prsty i pod nechty.
  3. Umývajte si ruky najmenej po dobu 20 sekúnd.
  4. Opláchnite si ruky dôkladne pod tečúcou vodou.
  5. Osušte si ruky čistým uterákom.

 

Pokiaľ nemáte možnosť si ruky umyť mydlom a vodou, sú do tej doby odporúčané dezinfekčné prostriedky, ktoré obsahujú aspoň 60% alkoholu. Dezinfekčné gély môžu byť ale škodlivejšie ako mydlo, keďže sa z pokožky nezmývajú a pri opakovanom použití pokožku vysušujú a môžu ju poškodiť. Parfumované gély okrem toho obsahujú dráždivé látky, ktoré sú alergénne.

Podľa mnohých štúdií okrem toho dochádza už 20 minút po použití antibakteriálnych prostriedkov k rastu baktérií a k extrémne rýchlemu premnoženiu baktérií. Docentka Lekárskej mikrobiológie z Northumbria University v Newcastle Dr. Clayre Lannyon pre denníkTelegraph.co.uk uvádza: „Ja osobne nestrácam čas nakupovaním antibakteriálnych prípravkov pre domácnosť. Náš výskum ukázal, že mnohé antibakteriálne čistiace prostriedky neboli také účinné ako staré dobré mydlo a voda.“

Vo video ukážke vľavo, v programe BBC, Trust me I'm a doctor, hovorí Dr. Lynn G. Dover z Northumbria University v Newcastle o tom, ako rýchlo sa baktérie množia po použití antibakteriálnych prostriedkov.(zdroj: (zdroj: BBC, Trust me I’m a doctor

 

 

Na našom eshope Vám ponúkame kvalitnú pomoc pri každodennej hygiene rúk hneď v niekoľkých rôznych baleniach. Veľké šetrné a ekonomické balenia v 5l kanistroch, ďalej 300 ml balenie na použitie v domácnosti a kanceláriách a malé cestovné 100 ml balenia, ktoré môžete mať pri sebe pre prípad potreby použitia mimo domov alebo kanceláriu.

FE_Tekute-mydlo-s-arnikou FE_Tekute-mydlo-s-arnikou-300ml FE_Tekute-mydlo-s-arnikou-5l  FE_Tekute-mydlo-s-panthenolom_5l