Tri tipy od FeelEco pre udržateľné pranie, šetrné k zdraviu

Ako prať šetrnejšie s ohľadom na zdravie i prírode? Na túto otázku odpovedá česká značka FeelEco, ktorá vyvíja a vyrába prírodné produkty pre starostlivosť o zdravie, rodinu a domácnosť. Odborníci z FeelEco Vám poradia, ako podporiť udržateľný prístup. Dôležitú úlohu pritom hrá nielen prípravok, v ktorom periete, ale aj zvolený postup prania.

PRANIE S OHĽADOM NA ZDRAVIE

Ak vyberáte prostriedok a sledujete jeho zloženie, nezabúdajte tiež na možné dopady na zdravie a zvoľte si, pokiaľ možno taký, ktorý bude ohľaduplný k vašej pokožke. Produkt by mal byť dermatologicky testovaný, a to aj napriek tomu, že pri jeho použití s ​​pokožkou ku kontaktu obvykle nedochádza. V&orientácii s správnou voľbou vám pritom môžu pomôcť aj dosiahnuté certifikácie. Príkladom je certifikácia EU Ecolabel, ktorá sleduje prísne ekologické aspekty, ale aj účinnosť pomôcky. V zložení si dávajte pozor na alergénne parfémy, napr. benzylalkohol alebo nebezpečné konzervanty. „Jedným z konzervantov, ktorý môže spôsobovať začervenanie, opuchy či svrbenie a je toxický pre životné prostredieje potrebné bronopol. Nie úplne vhodný je aj potenciálny endokrinný disruptor – iodopropynyl butylcarbamate. Jeho zvyšky môžu priľnúť na oblečenie a dostať sa aj po praní do kontaktu s pokožkou. Pritom endokrinné disruptory môžu narúšať hormonálny systém a pôsobiť tak škodlivo na človeka i jeho okolie.“  vysvetľuje Radek Marták, riaditeľ výskumu a vývoja značky FeelEco.

feeleco-prani-hypoalergenniZloženie

rešpektujúce prírodu

Prvým krokom k udržateľnejšiemu a ohľaduplnejšiemu praniu je voľba toho správneho pracieho prostriedku. Správne zloženie pritom môže pomôcť hneď v niekoľkých rovinách. Príkladom sú prírodné prostriedky, ktorých zloženie je o poznanie šetrnejšie k životnému prostrediu, prípadne má certifikáciu Vegan, ktorá vám napovie, že prípravok neobsahuje žiadne látky živočíšneho pôvodu a nie je testovaný na zvieratách. Prípravky FeelEco obsahujú vysoké percento zložiek prírodného pôvodu, sú šetrné a ľahko biologicky odbúrateľné, čo znamená, že sa v prírode rozložia bez toho, aby to malo negatívny dopad na prírodu. Teda po nich napríklad nezostávajú nežiaduce chemické látky, ktoré následne môžu mať nežiaduci vplyv na pôdu, rastliny alebo živočíchy,“ uvádza Radek Marták, riaditeľ výskumu a vývoja značky FeelEco.

Kvalitná starostlivosť

Udržateľnosť ale môžete podporiť aj tým, že vybraný prostriedok napomáha tej správnej starostlivosti o vaše oblečenie a vďaka tomu predlžuje jeho životnosť. „Veľmi dôležité je napríklad zachovanie farieb a celý princíp, ako touto cestou podporiť udržateľnosť je jednoduchý. Pokiaľ prostriedok napomáha zachovávať farby, vaše oblečenie si dlhšie udrží pekný vzhľad a vy tak nemusíte nakupovať stále nové a nové,“ vysvetľuje Radek Marták. Vďaka tomu nielen šetríte životné prostredie, ale vašu peňaženku.  

prani_20Správne naplnená práčka

Hoci by sa to na prvý pohľad nemuselo zdať dôležité, aj správne naplnená práčka môže byť krokom, ako docieliť ekologickejšie pranie. „Možno vás v tejto súvislosti napadne, že čím viac, tým lepšie. Toto pravidlo ale tak úplne neplatí. Odporúča sa, aby ste bubon práčky naplnili približne do troch štvrtín. Ak je totiž príliš plný, prací prostriedok medzi bielizeň dostatočne neprenikne, bielizeň sa dobre nepremieša a nevyperie a hrozí, že ju budete prať znova, čo určite nie je ekologické,“ uvádza Radek Marták. Výhodou ale nie je ani opačný postup, kedy sa rozhodnete vyprať iba pár kúskov bielizne. Na jednej strane dochádza k zbytočnému plytvaniu vody a energií. Zároveň v bubne mokré a ťažké prádlo naráža na steny inak prázdneho bubna a dochádza k poškodzovaniu drením. Správne naplnenie hľadajte v manuáli podľa konkrétneho programu vašej práčky.

Šetrnému prístupu môžete napomôcť aj praním pri nižších teplotách 30 a 40 °C, pokiaľ to oblečenie umožňuje. Pre najmenších vždy perte na vyššie teploty, zároveň rešpektujte informácie na štítku oblečenia.

Tipy FeelEco:

FeelEco-Praci-gel-Color-EcolabelPrací gél Color značky FeelEco vyniká hneď v niekoľkých ohľadoch. Benefitom pracieho gélu je jeho vysoká účinnosť, ohľaduplnosť k zdraviu i prírode a tiež schopnosť zachovávať farby. Jeho zloženie a perfektnú schopnosť zachovať farby ocenil aj nezávislý test v dteste.  Jeho šetrné zloženie obsahuje 97% podiel prírodného pôvodu a aktívne látky sú z rastlinných olejov. Kvalitu potom preukazuje aj certifikácia EU Ecolabel a jeho ohľaduplnosť k prírode potom aj certifikácia Vegan.  

Prací gél Whiteod FeelEco je určený na pranie bielej bielizne. Vďaka starostlivo vyvinutému zloženiu perfektne perie aj pri nízkych teplotách, nedráždi a nevysušuje kožu a je šetrný k životnému prostrediu. V zložení nájdete 97% podiel prírodného pôvodu. Základom aktívnych látok sú rastlinné oleje a cukry, ktoré sú doplnené mydlom a enzýmami. Prací gél neobsahuje optické zjasňovače. Výhodou je tiež nižšie dávkovanie, vďaka čomu šetríte vašu peňaženku. Prípravok navyše získal náročnú certifikáciu EU Ecolabel a certifikáciu Vegan.

FE-odstraňovač-škvŕn-MAX-03

  

Výnimočným produktom, ktorý by rozhodne nemal chýbať vo vašej domácnosti a ktorý sa stane nepostrádateľným pomocníkom v boji so všetkými škvrnami, je FeelEco MAX Odstraňovač škvŕn. Je dermatologicky testovaný a šetrný k pokožke ak zdraviu. V sortimente značky sa jedná o novinku, ktorá bola na trh uvedená v tomto roku. Odstraňovač škvŕn, v ktorého zložení nájdete 92% podiel prírodného pôvodu, si hravo poradí so škvrnami všetkého druhu a použiť ho môžete na bielu i farebnú bielizeň. Prípravok získal certifikáciu EU Ecolabel, ktorá potvrdzuje jeho kvalitu.

   

FE-odstranovac-skvrn-NA PRANI-1l-01

 

FeelEco Odstraňovač škvŕn na pranie

FeelEco Odstraňovač škvŕn na pranie je šetrný k zdraviu i bielizni a zároveň výnimočne účinný. Obsahuje 95% podiel prírodného pôvodu. Prostriedok je ideálny skôr na rozsiahlejšie škvrny od rôznych potravín, mastnoty, kozmetiky, blata a trávy trávy a dávkuje sa priamo do práčky. Môžete so škvrnou aj poliať, ale na to sa hodí viac variant s rozprašovačom. Prostriedok je ľahko parfumovaný, vhodný pre bielu i farebnú bielizeň, zabalený do plne recyklovateľného obalu.

 

  

FeelEco - Umenie výnimočnosti