Účinné a šetrné umývanie riadu s FeelEco

feeleco-nadobi-sk-nove

Značka FeelEco je vysokou kvalitou svojich produktov a šetrnosťou k prírode a zdraviu už dlhodobo známa. Ich kvalitu a účinnosť potvrdzuje aj eko certifikácia EU Ecolabel. Na umývanie riadu ponúka FeelEco prostriedky do umývačky riadu a tiež prostriedky na ručné umývanie, ktoré sú šetrné k zdraviu vašej pokožky a tá tak zostáva bez vysušenia a podráždenia, ako sa to stáva u niektorých konvenčných prostriedkov. Prostriedky sú vhodné aj na umývanie ovocia a zeleniny, na ktorých zostáva prach, vosk, alebo iné nečistoty. Všetky prostriedky majú vysoký podiel prírodného pôvodu, nie sú testované na zvieratách, sú biologicky ľahko odbúrateľné v prírode.

RUČNÉ UMÝVANIE RIADU BEZ PODRÁŽDENIA POKOŽKY RÚK

Úprimne, kto by chcel používať pri umývaní riadu rukavice? Pri ručnom umývaní riadu potrebujete mať v rukách cit a mať možnosť riad bezpečne uchopiť, čo s rukavicami úplne dobre nie je možné. FeelEco prostriedky na ručné umývanie riadu majú pH 5,5 a ich šetrné zloženie zaručuje, že pokožka vašich rúk zostane zdravá, aj keď budete umývať riad bez rukavíc.

AKO UŠETRIŤ ENERGIU A VZÁCNU A ŽIVOTODARNÚ VODU

Veľa ľudí umýva riad pod tečúcou vodou z vodovodnej batérie. Také umývanie je ale veľmi neúsporné. Spotrebuje sa naozaj veľké množstvo vody a spotrebujete tiež najviac prostriedku na riad, pretože ho veľa odtečie nevyužitého preč.

Skúste si vybaviť, ako to robili naše staré mamy. Ušetríte ako cennú vodu, tak peniaze. Pokiaľ chcete umývať riad ručne, šetrným spôsobom, s úsporou prostriedku aj vody, ktorá je naším najvzácnejším prírodným zdrojom, skúste postupovať takto:

  1. Neumývajte riad po tečúcou vodou, ale napustite ju do drezu a pridajte odporúčanú dávku výrobku.
  2. Riad je možné umývať v teplej alebo vlažnej vode. Takto ušetríte energiu.
  3. Potom umývajte riad podľa typu riadu a podľa toho, ako je znečistený. Prvé umývajte obvykle poháre, hrnčeky, príbory a až nakoniec to najšpinavšie, hrnce, panvice a pekáče. Takto vydrží voda v dreze najdlhšie.
  4. Pokiaľ je voda veľmi špinavá, je potrebné ju samozrejme vymeniť.

 

myti-ovoce-zeleniny

AKO UMÝVAŤ OVOCIE A ZELENINU PROSTRIEDKOM FEELECO?

VÄČŠIE OVOCIE A ZELENINA

Na väčšie ovocie ako je jablko alebo hruška naneste jednu až dve kvapky FeelEco na ručné mytie na riad, napeňte a dôkladne opláchnite.

DROBNEJŠIE OVOCIE A ZELENINA

Pokiaľ ide o umývanie drobného ovocia, ako napr. hroznové víno, môžete dať malú kvapku prostriedku FeelEco na ručné mytie na riad do menšej, 500ml fľaše s rozprašovačom alebo zkúste kúpeľ, pri príprave ktorého použijete dávkovanie, 4ml prostriedku do 5l vody - potom ovocie opláchnite. Väčšinou stačí malá kvapka prostriedku.

Ovocie potom budete jesť vždy maximálne čisté, bez škodlivých povrchových látok a za to zdravie našich blízkych určite stojí.

UMÝVANIE V UMÝVAČKE NA RIAD

Medzi najmodernejšie a najúspornejšie spôsoby umývania riadu patrí umývanie v umývačke. Od čias, kedy bola umývačka riadu iba na kľučku s ručným pohonom, sa mnohé zmenilo a výrobcovia sa zamerali na dobrý výkon, ale predovšetkým na úsporu vody a energie.

Tipy na umývanie v umývačke s FeelEco prostriedkami:

  1. Riad do umývačky skladajte podľa návodu použitia od výrobcu. Odstráňte z riadu zvyšky jedla a vylejte tekutiny.
  2. FeelEco prášok do umývačky riadu sypte vždy do suchého zásobníka na umývací prípravok, aby nezostal na jeho stenách.
  3. Dodržujte dávkovanie, ktoré má vplyv na výsledný efekt umytého riadu.
  4. Skontrolujte, či je zásobník na prášok správne zatvorený.
  5. Pre perfektný výsledok použite FeelEco prírodné leštidlo do umývačky, ktoré sa postará o bezchybný lesk riadu.
  6. Pre udržanie dobrej kondície umývačky, používajte FeelEco prírodnú soľ do umývačky.