Mám používať sol´ do umývačky?

 

Tiež ste niekedy premýšľali nad tým, na čo slúži soľ v umývačke a či je skutočne také dôležité ju používať? Odpoveď znie: rozhodne áno. Napriek tomu, že umývate riad kvalitným práškom či tabletami do umývačky, pravidelná kontrola dostatočného množstva regeneračnej soli sa celkom určite vyplatí. Svojmu kuchynskému pomocníkovi totiž vďaka jej používaniu darujete pár rokov života navyše.

 myčka_damaMweb

NEUMÝVA, ALE ZMÄKČUJE

Soľ do umývačky totiž nesypeme len kvôli lepšie umytému riadu (aj keď aj na to má vďaka svojej funkcii a správnemu použitiu vplyv), ako skôr z dôvodu ochrany a predĺženia životnosti umývačky. V každej umývačke sa nachádza zmäkčovač vody (iontomenič), ktorý sa stará o to, aby bola voda v umývačke ideálne mäkká. A na to potrebuje mať v umývačke práve soľ.

Pretože si umývačky dávkujú množstvo soli podľa nameranej a nastavenej tvrdosti vody samy, je treba dbať na to, aby jej bolo v umývačke riadu vždy dostatočné množstvo. Ak pravidelne soľ do zásobníka nedoplňujeme, nepoznáme to ihneď s prvou várkou nedokonale umytých pohárov.

Naopak, pomerne dlho sa nemusí diať zdanlivo vôbec nič. Ale skôr či neskôr dôjde k tomu, že umývačka prestane fungovať správne. Vodný kameň je skrátka stále potvora.

 

NEOSOĽTE TO SVOJEJ UMÝVAČKE BEŽNOU SOĽOU

Soľ do umývačky účinne chráni vašu umývačku nielen pred vodným kameňom, ale tiež pred najrôznejšími usadeninami. Regeneračné soli do umývačky zmäkčujú aj veľmi tvrdú vodu. Ale pozor! Nie je totiž soľ ako soľ.

Nikdy preto nepridávajte na umývanie bežnú kuchynskú soľ. Bežná soľ, ktorou si dochucujeme pokrmy, našu umývačku nielenže neochráni, ale časom ju môže dokonca zničiť. Nie je totiž stopercentne čistá, obsahuje často jód a najrôznejšie iné prímesi.

Tieto prímesi vyžaduje naše telo, ale nie umývačka.

REGENERAČNÁ SOĽ = ÚČINNÁ OCHRANA

Ak chcete urobiť maximum pre to, aby ste predĺžili životnosť vašej umývačky, siahnite po kvalitných, overených produktoch. Už ste vyskúšali ekologicky šetrnú soľ do umývačky Feel Eco?

Táto extra čistá hrubozrnná nebielená soľ bez obsahu minerálov a ďalších aditív predchádza tvorbe usadenín vodného kameňa v umývačke a pomáha zabraňovať vzniku vápenatých usadenín na príboroch, pohároch a riadoch. To všetko samozrejme so šetrnosťou sebe vlastnou.