Premýšlal´i ste niekedy na tým, či aviváž používať alebo nepoužívať?

Ako ste sa nakoniec rozhodli? Aviváž hrá dôležitú rolu pri úprave bielizne pri praní. Jej hlavnou funkciou, na ktorú dnes ale mnoho ľudí zabúda, je zmäkčenie bielizne a odstránenie statickej elektriny.

dite_pradlo

Čím ďalej častejšie sa stretávame s oblečením zo syntetických vlákien, ktoré je na statickú elektrinu najviac náchylné. Nachytá sa naň najviac prachu a lepí sa k pokožke. Ale aj pri bavlnenej bielizni má aviváž zmysel. Bielizeň sa po použití aviváže o niečo lepšie žehlí a bielizeň je jemnejšia.

JE VÔŇA AVIVÁŽE VÝHODA ALEBO NEVÝHODA?

Hlavnou očakávanou funkciou aviváže je dnes vôňa. Je to ale správne, keď vieme, že práve klasické vône sú hlavným zdrojom syntetických alergénov?

Vďaka silnej parfumácii je týchto alergénov v avivážach veľmi mnoho. Len málo aviváží na trhu je bezalergénnych, teda málo nebo vôbec parfumovaných. Situáciu zhoršuje aj to, že sa aviváž na bielizeň nanáša v poslednej fáze prania a vôňa je tak na bielizni koncentrovanejšia, než keby sa použil len prací gél.

Našťastie pre vás máme riešenie.

Naše aviváže majú jemnú vôňu, a teda aj minimum nežiaducich alergénov. A tak to má byť. Intenzita vône nezlepšuje čistotu bielizne. Naopak, intenzívna vôňa zbytočne naplňuje vzduch z domácnosti ďalšími časticami, ktoré musíte vdychovať. 

AKÚ AVIVÁŽ ZVOLIŤ, KEĎ NECHCEM PARFUMOVANÚ VERZIU?

 

Ak patríte medzi tých, ktorí vôňu nechcú vôbec, aj pre vás máme riešenie. V lete tohto roku sme uviedli na trh aviváž baby, vhodnú aj na pranie detskej bielizne. Tá je absolútne bez parfumov, a dokonca neobsahuje ani konzervačné látky, ktoré sú ďalším významným zdrojom alergénov. Vôňa našej aviváže baby je skutočne neobvyklá. Všetko, čo cítite, je len vôňa samotných surovín.

Určite si poviete: „Ako taká bielizeň bude voňať?“ Odpoveď je jednoduchá. Bude voňať „po čistote“. Pramenitá voda tiež nijako nevonia. Bielizeň bude len ošetrená avivážou a čistá.

ZAUJÍMA VÁS, NA AKÚ BIELIZEŇ SA AVIVÁŽ NEHODÍ?

 

Nehodí sa na bielizeň, ktorá má funkčné či nepremokavé vlastnosti, teda aj membránová bielizeň. Tým, že aviváž zostáva na povrchu, ovplyvňuje prúdenie vlhkosti a vody okolo vlákien a tzv. funkčná bielizeň prestáva fungovať tak, ako bola navrhnutá.

Samozrejme sme si tiež vedomí toho, že výrobcovia sušičiek bielizeň s avivážou nechcú. Túto informáciu nájdete v návode sušičky. Toto je potrebné rešpektovať. Pri sušení na sušiaku je ale aviváž dobrý pomocník a pomôže aj pri ďalšej práci s bielizňou.