Umývanie riadu, najmä v automatickej umývačke, najlepšie s naším inovovaným práškom do umývačky

Umývať riad je možné mnohými spôsobmi. Niektoré z nich usporia, iné zase príliš nie. Prejdeme si ich postupne.

 stažený soubor

UmÝVANIE RIADU V DREZE

Medzi správne umývanie sa radí umývanie v dreze, kam sa napustí teplá voda a nadávkuje sa prostriedok na umývanie riadu. Potom sa umývajú kusy riadu od najčistejšieho (poháre, hrnčeky, príbory a pod.) po najšpinavší (hrnce, panvice, pekáče). Týmto spôsobom vydrží voda na umývanie v dreze najdlhšie. 

Vody sa tak spotrebuje málo, rovnako ako prostriedku na umývanie riadu. Samozrejme, že ak je voda už veľmi špinavá, je potrebné ju vymeniť. Kedy vodu vymeniť ale odhadnete sami podľa toho, čo práve umývate.

UMÝVANIE RIADU POD TEČÚCOU VODOU

Mnoho ľudí umýva pod tečúcou vodou z vodovodnej batérie. Viete, že také umývanie patrí medzi najmenej úsporné?

Spotrebuje sa skutočne veľké množstvo vody a obzvlášť, ak medzi kusmi riadu vodu nezastavujete a prúd je nastavený silný. Spotrebujete tiež najviac prostriedku na umývanie riadu, pretože ho veľa odtečie nevyužitého preč. Skúste sa zamyslieť, či takto neumývate a či to dokážete zmeniť. Ušetríte tak cennú vodu, ako aj financie.

 drez kohoutek voda_male

 

UMÝVANIE RIADU V UMÝVAČKE

Medzi najmodernejšie spôsoby umývania patrí umývanie v umývačke. Vedeli ste, že prvú elektrinou poháňanú umývačku vymyslela žena? Predtým bola len na kľuku s ručným pohonom! Od tých čias sa umývačky neustále zdokonaľujú. A ako sa zdokonaľujú, dokážu urobiť viac práce a ušetriť viac energie i vody.

Bez dobrého prostriedku na umývanie by to ale samozrejme nešlo.

 

 

Na umývanie v umývačke máme v našej ponuke prášok do umývačky.

Je tu možnosť používať klasické komerčné tablety či prášky, tie ale obsahujú celý rad aj zle rozložiteľných zložiek. Nedávno sme napočítali viac ako 35 zložiek, ktoré obsahujú komerčné tablety do umývačiek.

AKÝ JE TEDA FEEL ECO PROSTRIEDOK DO UMÝVAČKY RIADU?

Náš Feel Eco prášok má dnes zložiek menej než polovicu. Prášok Feel Eco navyše v tomto roku prešiel zásadnou inováciou. Došlo k celkovému zlepšeniu účinnosti. Posilnili sme enzýmovú účinnosť.

To znamená, že prášok lepšie umýva vajíčka, omáčky, mäso a ďalšie zaschnuté potraviny z riadu. Posilnili sme bieliacu schopnosť. Aktivované bielenie hravo a už od nízkych teplôt odstráni škvrny od vína, kávy a pomôže umyť aj zvyšky omáčok a ovocných farebných potravín.

Ďalšie zlepšenie sme urobili v zmäkčovacej zložke. Prášok oveľa lepšie zmäkčuje vodu a pomáha zanechať riad čistý. Určite ho vyskúšajte. Vďaka priloženej odmerke môžete upravovať dávku podľa potreby a zašpinenia riadu.

 

Máme pre vás na umývanie v umývačke niekoľko tipov, ako mať čo najlepší výsledok:

  1. Plňte umývačku v súlade s návodom na použitie. Ak sa ju snažíte naplniť čo najviac, môže sa stať, že zamedzíte dýzam na ostrekovanie dosiahnuť všade, kam treba.
  2. Udržujte umývačku čistú. Ak niekde počas umývania zostane nečistota, môže sa pri oplachovaní uvoľniť a znečistiť riad. V umývačke sú miesta, ktoré sa umývajú menej – podľa uloženia riadu.
  3. Sledujte, či sa ramená na ostrekovanie voľne otáčajú. Ak nie, nebude umývanie úspešné.
  4. Udržujte naplnené zásobníky pre leštidlo i soľ.
  5. Soľ má dôležitú úlohu. Udržuje v kondícii zmäkčovač vody v umývačke, to zaistí čo najlepšie umytie dostatočne mäkkou vodou. Bežné multifunkčné tablety zmäkčovač vody neudržujú. Len pracujú tak, ako by zmäkčovač fungoval.
  6. Leštidlo zaisťuje rozpustenie zaschnutých vodných kvapiek a dobré opláchnutie riadu po mytí tak, aby zostal čistý.
  7. Dávkujte správne. Ak je riad znečistený skutočne málo, môžete trochu znížiť dávku. Nedávajte ale zbytočne viac. Náš prášok je dostatočne koncentrovaný, aby umyl všetko s odporúčanou dávkou.

 myčka_damaMweb