6 TIPOV AKO SA STARAŤ O OBLEČENIE VAŠICH NAJMENŠÍCH

Malé deti majú pokožku citlivejšiu a náchylnejšiu na dermatologické problémy. Nevyhýbajú sa im ani alergické reakcie a ekzémy. Stretnúť sa môžete tiež s kontaktnou alergiou, ktorá má priebeh a vzhľad rovnaký ako ekzém. Ide však o reakciu kože na niektorý z alergénov alebo látkou, ktorá pokožku dráždi. Ako predísť kožným problémom.

1. NOVo ZAKúPENÉ OBLEČENie PrED POUŽITÍM VYPERTE

Práve zakúpené oblečenie nemusí byť vždy čisté. Už niekoľko ľudí pred vami mohlo držať rovnaký kus oblečenia v ruke. V nepoužitom oblečení sa môžu tiež vyskytovať zvyšky chemikálií a farieb z výroby.

Vypraním nového kúska oblečenia sa týchto nástrah zbavíte a navyše docielite jeho zmäkčenie.

FEEL_ECO_baby_rada_1

2. PERTE NA 60, VäčŠÍM STAČÍ 40

Oblečenie bábätiek neperte v ruke. Nemuseli by ste tak odstrániť všetky baktérie. Pranie detského oblečenia nechajte na vašej práčke. Pre najmenších je vhodný program prania na 60°. Ide už o teplotu, keď sa rozlúčite so všetkými baktériami.

Pre väčšie deti môžete teplotu prania znížiť na 40°. 

3. VYBeRaJTE MATERIÁL

Číslom jedna pre detskú pokožku je bavlnený materiál. Je priedušný, mäkký a pohodlný. Pokožku nedráždi. Nie nadarmo sa hovorí „mať sa ako v bavlnke“. Vyraďte zo šatníka bábätka umelé materiály a vlnu.

4. plákaJTE ViaC

„Inteligentné“ práčky sú už vybavené programom pre deti a alergikov. Taký program by správne mal zvýšiť intenzitu prania, pridať plákanie a preplachovanie. Počas prania sa predsa len prací prostriedok na bielizni usadzuje.

Pri jednom plákaní tak nie je zaručené, že sa odplavia všetky zvyšky prášku z odevu. Ak pridáte o jedno plákanie navyše, zvýšite pravdepodobnosť, že všetko nežiaduce z bielizne odstránite.

5. ŽEHLiTE

Posledné baktérie, ktoré v oblečení môžu zostať aj po vypraní, odstránite žehlením. Bielizeň je navyše po vyžehlení mäkšia a dieťatku sa tak postaráte nielen o zdravie, ale tiež o pohodlie.

Detskú bielizeň žehlite vždy naruby. 

shutterstock_88573063

6. ZVOľTE PrÍRODNé PRODUKTY

U detí sa môžete stretnúť s kontaktnou alergiou, ktorá má priebeh a vzhľad rovnaký ako ekzém. Ide však o reakciu kože na niektorý z alergénov alebo s látkou, ktorá pokožku dráždi. Medzi také látky sa radia aj zložky pracích prostriedkov, bielidiel a aviváží.

Použitím prírodných produktov môžete predchádzať všetkým problémom, na ktoré je citlivá pokožka náchylnejšia. Navyše sú také produkty bez chemických zložiek a sú lepšie biologicky odbúrateľné.