Umývať či neumývať? To je otázka alebo ako často a čím si umývať ruky?

 

Zapremýšľali ste niekedy nad tým, koľko vecí a s nimi i špiny a baktérií, vám prejde rukami za deň? Skúsme si prejsť taký bežný deň, kde všade na vás tieto hrozby číhajú. Pri nakupovaní na nákupnom košíku, v hromadnej doprave, minciach i bankovkách, klávesniciach, mobilných telefónoch i kľučkách.

Len na jednom prste ruky môžete nájsť až 12 000 baktérií. Táto predstava vyvolá v každom z nás obavu z rôznych ochorení. A je oprávnená. Už od detstva sme sa učili, že si ruky umývame vždy pred jedlom a po toalete. Rovnako to teraz učíme naše deti. Ale stačí to?

 stažený soubor_1

ČISTÁ VODA NESTAČÍ

 

Umývať si ruky čistou vodou je bezúčelné. Vždy by ste mali použiť mydlo. Bez neho nedokážete dostatočne umyť mastnú špinu a baktérie. Opláchnutie rúk pred jedlom a po toalete je len základ, čo sa hygieny týka.

uMyť RUky BY STE SI MaLI Tiež PO alEBO PrED TýMITO SITUáCiaMI:

  • pred varením
  • po kontakte s peniazmi
  • po zakašľaní a kýchnutí, keď si pred ústami pridržíte ruku
  • po príchode domov zvonka
  • pred i po kontakte s deťmi
  • po využití mestskej hromadnej dopravy
  • po podaní ruky s inou osobou

 

Ak si umývanie rúk dokážete zautomatizovať, môžete predchádzať nákaze najrôznejších chorôb.

NEZANEDBÁVaJTE SVoje ZDRAVie

 

Časté umývanie rúk, ktoré je z hygienického hľadiska správne, však pokožku môže vysušovať. Vyvstáva potom na mysli otázka, ako sa o samotné ruky starať napr. po umytí riadu.

Mydlá i prostriedky na umývanie riadu môžu pokožku dráždiť a niektoré z chemických prípravkov i veľmi vysušovať. Preto vždy voľte prostriedky, ktoré sú ohľaduplné k vašej pokožke i vám samotným. Jednou z možností sú prostriedky rastlinného pôvodu. Také prostriedky dokážu účinne odstrániť mastnotu a sú šetrné k vašej pokožke i prírode.

Rovnako tak mydlá na bežné umývanie rúk. Okrem jemnej starostlivosti o pokožku opláchnu z kože špinu i baktérie, ktoré počas celého dňa na rukách zostávajú. Používaním takých mydiel jednoducho šetríte životné prostredie i vašu pokožku.

Dobrý skutok pre prírodu a zároveň pre vaše zdravie je tak schovaný v jednej fľaštičke